İstanbul'da Kar Uyarısı Dikkat Edin

İstanbul'da geçtiğimiz hafta etkisini gösteren yoğun kar yağışı tekrar kapıda. Meteoroloji den İstanbul'da yaşayanlara uyarı geldi. İstanbul hava durumu ile bilgiler haberimizde...

İstanbul'da Kar Uyarısı Dikkat Edin
İstanbul'da Kar Uyarısı Dikkat Edin Tahir Yavuz

İstanbul'da geçtğimiz hafta etkisini gösteren kar yağışı tekrar geliyor. Geçtiğimiz hafta İstanbul sokaklarını beyaza bürüyen ve yolların kapnmasına sebep olan kar yağışı bu gecede geliyor. Meteoroloji İstanbulluları uyardı. İstanbul'da bu gece başlayacak olan yağmur sabaha karşı yerini kara bırakacak. Eksilerde hissedilecek sıcaklık yollarda buzlanmaya sebep olabilir. Bu yüzden meteoroloji tarafından İstanbul'da yaşayanlara dikkat edin uyarısı geldi. Fakat bu yağışlar geçtiğimiz hafta olduğu gibi uzun süre olmayacak. Tahminen yarın öğlen saatlerinde yağışlar dinecek. Fakat buzlanmaya karşı tedbir alınması gerekiyor. Bu yüzden işe gidecek olanların arabaları ile değil toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri önerilir.

#DÖRT İL İÇİN UYARI GELDİ

Kar uyarısı İstanbul ile birlikte Marmara bölgesinin güney kesimlerinde yer alan Çanakkale, Bursa, Balıkesir ve Bilecik illeri içinde kar uyarısı yapıldı. Buralarda etkili olan kar yağışının biriktirmiş olduğu kar ve buzlanmalara karşı yağacak olan yağmurun bu buzları eritmesi ve çatılardaki yükleri artırması ile dikkat edilmesi gerekir uyarısı Meteoroloji tarafından yapıldı. Uyarıda Konu ile ilgili vatandaşların tedbirli olması gerekmektedi denildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’nin en tarz kadını Simay Tokatlı kimdir?
Türkiye’nin en tarz kadını Simay Tokatlı kimdir?
2017 AÖL 3. dönem sınavları ne zaman?
2017 AÖL 3. dönem sınavları ne zaman?