Tendürek Dağında Büyük Operasyon

Ağrı ve Van'ın arasında yer alan Tendürek Dağına büyük operasyon başlatıldı. Havadan ve karadan başlatılan operasyona çok sayıda helikopter katıldı. Detaylar haberimizde...

Tendürek Dağında Büyük Operasyon
Tendürek Dağında Büyük Operasyon Bahar Öztürk

Doğu bölgelerinde PKK lı teröristleri temizlemek adına başlatılan büyük operasyonlar kapsamında bugünde Ağrı ve Van illeri arasında kalan Tendürek Dağı'na büyük operasyon başlatıldı. Operasyonalr hem havadan hem karadan yürütülüyor. Çok sayıda askerin gönderildiği operasyonlarda  çok sayıda helikopter Doğubeyazıt 1. Mekanize Piyade Tugayından kalkarak Tendürek Dağı'na destek için yol aldı. 

#Şehit Uzman Jandarma Çavuş Muhammed Said Çelik Operasyonu

18 Ocak tarihinde başlatılan operasyonda Lice, Kulp, Silvan ve HAzro kırsallarında düzenlenen operasyonlar başarı ile sonuçlandı.  Operasyon kapsamında teröristlerin kullandıkları mağralar ve sığınaklar bombalanarak kullanılamaz hale getirildi. Yapılan aramlarda ise biri ceza evinden kaçmış dokuz terörist göz altına alındı. Operasyonlarda büyük miktar esrar da ele geirildi. Yapılan açıklamalara göre ele geçirilen esrar miktarı 2 tok 944 kilogram. Bunun yanı sıra çok sayıda mmühimmat da yapılan aramalarda ele geçirildi. Doğu bölgelerini ve kırsalları teröristlerden temizlemek için operasyonlar devam ediyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?