betgram betgram

Matematik Dersi

Ortaokul Matematik dersi öğrenim hayatında önemli bir yere sahiptir.

Matematik Dersi
Matematik Dersi Yeni Kalem

Ortaokul Matematik dersi öğrenim hayatında önemli bir yere sahiptir. Bu aşamada dersin mantığının anlaşılması ve sevilmesi ile bu derse olan ön yargının kırılması, daha başarılı bir eğitim hayatının yaşanması mümkün olmaktadır. Bu seviyede zaman içerisinde bazı konuları anlamamış ve bu dersin bir imkansız olduğu düşüncesine kapılan öğrenciler ileriki zamanlarda gerek bu derse gerek ise bu dersin bağlantılı olan diğer derslerde de başarısızlık oluşmaktadır.

İnsanların başarılı olmaları için matematik şart değildir. Fakat bu yaşlarda başarısızlık, başaramama gibi duygulanın öğrencilerde hakim olması genel anlamda hayatta bir başarısızlığa sebebiyet vermektedir. 112 Matematik sitesi bu ders ile ilgili öğretmenlere eğitim faaliyetlerinde daha başarılı olacak teknik ve kaynakları, öğrencilere de bu derin daha başarılı sonuçlandırılması adına eğlenceli yöntemleri ve kaynakları sunmaktadır.

Ortaokul Matematik Dersi

112 Matematik sitesi 5.sınıftan başlamak üzere 8.sınıf dahil olmak üzere öğrencilere ve öğretmenlere hizmet vermektedir. Site içerisinde Ortaokul Matematik dersi adına tavsiye edilen ders kitapları, ulaşılması gereken kazanımlar, ders anlatımı ile ilgili föyler, çeşitli seviyelerde bulunan yaprak testler, sınıflara ait bulunan konu listeleri bulunmaktadır.

Site içerisinde hazırlık bakımından sınav uygulaması da bulunmaktadır. Bu gerek hocalar içen gerek ise öğrenciler açısından fayda sağlayabilecek bir uygulamadır. Site içerisinde faydası olan bir uygulama da MEB kazanımları ile ilgili bölümdür. Bu bölümün aktif olarak kullanılması eğitimin daha ileri gitmesi açısından önemlidir.

https://www.112matematik.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat