Türkiye Cerablus'a Askeri Üs Kuruyor!

Terör örgütlerine karşı askeri birliğimiz ile Fırat Kalkanı Harekatı ile göz açtırmayan TSK'nın, ÖSO ile birlikte kurduğu Cerablus'taki askeri üssün fotoğrafları ilk kez yayınlanmaya başlandı. İşte detaylar...

Türkiye Cerablus'a Askeri Üs Kuruyor!
Türkiye Cerablus'a Askeri Üs Kuruyor! Sultan ULUKÖK

Terör örgütlerine karşı askeri birliğimiz ile Fırat Kalkanı Harekatı ile göz açtırmayan TSK'nın, ÖSO ile birlikte kurduğu Cerablus'taki askeri üssün fotoğrafları ilk kez yayınlanmaya başlandı.

 

Fırat Kalkanı Harekatı'nın peşi sıra, TSK ve ÖSO güçlerini birleştirerek ortak güçler tarafından operasyonların başladığı ilk nokta olan Cerablus'ta üs kurma çalışmalarına devam ettiği kısa süre önce öğrenildi. Birlikte hazırlanılan bu askeri üssün bazı fotoğrafları bugün ortaya çıktı.

 

Yayınlanmış olan fotoğraflarda üsteki çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği görünüyor. Ayrıca çok sayıda çadır kurulduğu da dikkat çeken diğer nokta.

 

Bölgede terör örgütleri DEAŞ ve PKK'nın Suriye'deki kolu YPG'ye karşı yerel halkın güvenliğini sağlayan TSK ve ÖSO güçleri, 198 günlük operasyonda 243 yerleşim yeri ve yaklaşık 2015 kilometrekarelik alanı kontrol altına aldı.

 

 

 

fırat kalkanı harekatı tsk öso cerablus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?