2017 DGS Sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 DGS sonuçlarının ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından merakla bekleniyor. Peki, 2017 DGS Sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 DGS Sonuçları ne zaman açıklanacak?
2017 DGS Sonuçları ne zaman açıklanacak? Bahar Öztürk

 

Önlisan mezunlarının lisans programı diploması alabilmesi için girdikleri Dikey Geçiş Sınavı Sonuçları heyecanla bekleniyor. 23 Temmuz Pazar günü (bugün) saat 10.00'da gerçekleştirilen sınav 140 dakika sürdü.

120 sorudan oluşan sınavda DGS puanları, adayların sınav sonuçlarından hesaplanan sözel ve sayısal standart puanlarının ve ön lisans öğrenimlerinde elde ettikleri akademik not ortalamalarından hesaplanan ön lisans başarı puanlarının (ÖBP) belli katsayılarla çarpılarak toplanmasıyla elde edilecek.

Adayların testlerden almış olduğu puanlardan hesaplanan sayısal ve sözel standart puanlar ve ön lisans başarı puanları (ÖBP) kullanılarak adayların yerleştirmede esas alınabilecek DGS puanları hesaplanacak.

DGS puanını oluşturacak olan sayısal ve sözel standart puanlar ile Ön Lisans Başarı Puanının ağırlıklarını belirleyen katsayılar Tablo-A’da yer almıştır. Her aday için puanlar, tablodaki katsayılar ile çarpılarak toplanacak ve bulunacak toplam, adayın ilgili DGS puanını oluşturacak.

2017 DGS Sonuçları ne zaman açıklanacak?
2017 Dikey Geçiş Sınavları için sonuçlar 29 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacak.


 

2017 DGS Sonuçları dgs 2017 sonuç takvimi dgs sonuç hesaplama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?