Türkiye: Suriye Menzilinde 31 IŞİD'li Vurularak Öldürüldü

Suriye'de atış hazırlığında bulundukları belirlenen PKK'lı teröristlerin mevzileri Türkiye'den yapılan atışlar ile yerle bir edildi. Havadanda yapılan destekle bombalanan terör örütü mevzilerinde şuanda 31 teröristin öldürüldüğü belirlendi.

Türkiye: Suriye Menzilinde 31 IŞİD'li Vurularak Öldürüldü
Türkiye: Suriye Menzilinde 31 IŞİD'li Vurularak Öldürüldü Tahir Yavuz

Elde edilen bilgilere göre öncesinde, Suriye'de atış hazırlığında bulunan 33 hedef belirlendi. Belirlenen hedeflerde terör örgütleri büyük bir hazırlık içerisindeydiler. Türkiye'den yapılan ateşler ve koalisyon uçaklarının havadan destekleriyle terör örgütüne ait mevziler bombalandı. İlk yapılan tespitlerde vurulan bölgede 31 terör örgütü üyesinin öldürüldüğü saptandı.

TÜRKİYE'YE SALDIRACAKLARDI

Vurulan hedefler Suriye'nin kuzeyinde yer alıyordu. Burada terör örgütleri tarafından Türkiye'ye ateşe hazırlanan 33 adet IŞİD silah mevzisi tespit edildi. Ayrıca bu mevzilerde Katyuşa roketleri ve havan silahlarının olduğu belirlendi. Tespitler doğrulandıktan sonra harekete geçen Türkiye, mevzilere Fırtına obüsleri tarafından atış gerçekleştirildi. Ardından Koalisyon uçakları tarafından bölgeye 9 adet hava harekatı düzenlendi. Yapılan tespitlere göre 31 terörist öldürülürken, Türkiye'ye atış hazırlığında bulunan mevzilerde yok edildi.

 

TAHİR YAVUZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?