Danimarkada Özel Okulda Namaza Yasak Geldi

Danimarkada yer alan bir özel okulda namaza yasak geldi.

Danimarkada Özel Okulda Namaza Yasak Geldi
Danimarkada Özel Okulda Namaza Yasak Geldi ibrahim BUDAK

      Başkent Kopenhag'ın kuzeyinde sağlık ve pedagojik destek'le ilgili eğitim veren özel Sopu Hillerod okulundaki yasak, bir öğrencinin okul idaresinden aldığı mektubu, sosyal paylaşım sitelerinde okula tepki vererek ortaya çıkardı.

      Öğrenci mektupda geçen ifadeyi, bir pankart üzerinde  "SORU:sopu hillerod'da namaz kılabilirmiyim, CEVAP:hayır, idareden yeni karar çıktı." şeklinde  yazarak pankartı tutan fotoğrafını paylaştı. 

       Danimarka basınına konuşma yapan okul müdürü Inger Margretta Jensen, NAMAZ yasağının kararını açıkladı. Okul kurallarını hatırladan müdür Jensen, öğrenciler okulda neredeyse bir mescid inşa etmek istiyorlar,  koridorlarda dahi namaz kılmaya başladılar, biz de duruma engel olmak için okulda tamemen namazı yasakladık dedi. din ve devlet işlerini ayırmaya çalıştık dedi.

       Öğrenciler namaz yasağına karşı imza kampanyası başlattı, hatta içinde hiristiyanlarında bulunduğu okulda dinimizi yaşamamıza engel oluyorlar herkes istediği dine ait kuralları yerine getirebilir. şeklinde imza toplamaya başladılar. jensen ise tenefüslerde bile namaz yasak gerekirse okulda da yasaklayacağız kararını yineledi.

 

İBRAHİM BUDAK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?