Uzun Yıllardır Darbe Girişimi Hazırlığı

Terör örgütü lideri Fettullah Gülen'in, uzun yıllardır darbe girişimi için hazırlık yaptığı belirlendi.

Uzun Yıllardır Darbe Girişimi Hazırlığı
Uzun Yıllardır Darbe Girişimi Hazırlığı Yunus Budak

Terör örgütü lideri Fetullah Gülen'in uzun yıllardır darbe girişimi hazırlığında olduğu belirlendi.

Risale-i Nur çevresinden Mustafa Durdu ve Mahmut İşgören, yaptığı açıklamalarda Gülen'in darbe hazırlığını yıllar önce kendilerine itiraf ettiklerini ifade etti.

 

DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİZ

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde memur olarak çalışan Müslüm Türkmen ile birlikte, Gülen'i 1972 yılında İzmir At Pazarı'nda ziyaret ettiklerini belirten eski mali müşavir Mustafa durdu, ''O görüşmede Gülen, 'şimdiden önemli yerlere eleman yetiştiriyoruz. Başta askeriye, emniyet ve yargı olmak üzere devletin tüm hassas kurumlarına sızıyoruz. 2 binli yıllarda devleti ele geçireceğiz'' dediğini ifade etti.

Öte yandan Mahmut İşgören de Gülen'in devletin kurumlarına sızmak için yıllardık hazırlık içerisinde olduğunu ifade etti. Bediüzaman Said Nursi'nin talebelerinden Tahiri Mutlu ile 1976'da İzmir'de ziyaret ettikleri Gülen'in, Danıştay, Yargıtay, Sayıştay, Emniyet ve askeri birimlere sızmaya çalıştıklarını anlattığını kaydeden İşgören, '' O gece Gülen'in bir çok krumla ilgili kendisine sunulan raporları diblediğine şahit oldum'' dedi.

 

 

YUNUS BUDAK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?