Kuşkonmaz, Şeker hastaları İçin Çok Faydalı

Şeker hastaları için Kuşkonmaz öneriliyor. Vücuda birçok katkısı olan bu sebzenin şeker hastalarına umut olduğu açıklandı.

Kuşkonmaz, Şeker hastaları İçin Çok Faydalı
Kuşkonmaz, Şeker hastaları İçin Çok Faydalı Tahir Yavuz

Kuşkonmaz sebzesi herkes tarafından pek bilinmez. Bilenler ise genelde pek sevmezler bu sebzeyi. Yapılan araştırmalar sonucunda bu sebzenin vücuda çok iyi geldiği özellikle şeker hastaları için çok faydalı olduğu açıklandı.

Kuşkonmaz sebzesi yaklaşık olarak 5000 yıl önce Mısır'da yetiştirilmiştir. Bu mucizevi sebzenin yüzlerce çeşidi bulunmaktadır. Türkiye'de bu sebezenin bilinen ismi ise yeşil kuşkonmazdır. Bu çeşidi oldukça faydalı ve antioksidan deposu olduğu açıklandı. Kuşkonmaz sebzesinin az bilinen ve nadir bulunan mor ve beyaz çeşitleride vardır. Bu nadir çeşitleride tüketilebilir olduğu açıklandı.

Yeşil kuşkonmaz çok besleyici bir özelliğe sahiptir. C ve K vitaminleri yönünden oldukça zengindir. Ayrıca bu sebzenin 5 çubuğu 25 kalori enerji barındırmaktadır. Bu nedenle bazı kişiler tarafından diyetlerde zayıflamak için kullanılmaktadır.

Bir diğer habere göre ise bu mucizevi sebzenin glisemik indeksinin düşük olduğu açıklandı. Ayrıca posa içeriğinin yüksek olmasından dolayı kan şekerini normal düzeylerde tutar ve ve bu seviyolarden kontrol eder. Diyabet yani şeker hastaları için oldukça yararlıdır. Bu nedenle şeker hastaları için tavsiye edilmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?