İsrail Saldırısına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısı sonrasında Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada Türkiye'nin İsrail ile olan ilişkilerinin normale dönmesinin bu saldırıda suscağımız anlamına gelmeyeceği belirtildi.

İsrail Saldırısına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor
İsrail Saldırısına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor Tahir Yavuz

İsrail tarafından Gazze'ye düzenlenen hava saldırısı sonucunda İsrail, etraftan büyük tepki ve kınama aldı. Ankara'da Dışişleri Bakanlığı tarafından, düzenlenen saldırı ile alakalı olarak yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada:

''Söz konusu olan orantısız saldırıları şiddetle kınamaktayız. Filistinli masum sivillerin yaralanmasına sebebiyet veren bu saldırılar hangi gerekçe ile yapılırsa yapılsın kabul edilemez. Bu saldırgan tutumun barış sürecini ve sükunetin muhafazası gayretlerini sekteye uğratması kaçınılmazdır'' sözlerine yer verildi.

İsrail ise yaptığı saldırılara gerekçe olarak Gazze'den ülkelerindeki bir bölgeye roketli saldırısı yapıldığını dile getirdi. Buna karşılık olarak Gazze'de, bölgelerine roket attığını dile getirdikleri yerleri hava saldırısı ile bombaladı. Gazze'den ise bu saldırıyı kimse üstlenmedi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya ek olarak,

''Ülkemizin İsrail ile olan ilişkilerinin normalleşmesi, Filistin halkını hedef alan böyle saldırılar karşısında susacağımızı göstermez. Aksine, İsrail'in uluslararası hukuka ve her şeyden önce vicdanlara aykırı eylemlerin karşısında Filistin davasının takipçisi olmaya devam edeceğiz'' sözlerine yer verildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?