İOS 10 bomba gibi bir değişiklik ile geliyor

Eylül ayında İOS kullanıcılarına sunulması beklenen İOS 10 sürümünde alışılmadık bir değişiklik olacak. Daha önce kullanılan Siri sesinde değişiklik yapıldığı ve bunun İOS 10 ile birlikte geleceği bildirildi.

İOS 10 bomba gibi bir değişiklik ile geliyor
İOS 10 bomba gibi bir değişiklik ile geliyor Tahir Yavuz

Eylül ayında telefonların güncelleme kısmında gözükmesi beklenen İOS 10 güncellemesi sirpriz bir değişiklik ile gündeme oturmayı başardı. Merakla beklenen değişiklik bu sefer Siri'de olacak. Alışıldık Siri sesinin yerini farklı bir ses alacak. Siri'nin alışıldık sesi 2005'de kayıt edilmiş olup seslendiren isim Susan Bennett olarak bilinmektedir. Fakat Susan Bennett'in kayıt edilen sesi Siri'de sunulmadan önce birçok filtreden geçerek değişikliğe uğradı.

Uzun yıllardır Siri'yi kadın sesi ile bilmekteyiz. Ancak sadece kadın değil birde erkek sesi bulunmaktadır. Fakat bu ses özelliği Türkiye'ye gelmemişti. İOS 10 güncellemesi ile birlikte Siri'nin hem sesi değişecke hemde yapabildiği işlemler geliştirileceği bilgisi verildi. Siri'nin eski sesini sevenler yeni sesine alışmakta zorluk çekebilirler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?