Uzaylılar Dünya'ya yakın bir gezegenden sinyal göndermiş olabilir

Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti'nde yer alan uzay araştırmacıları, Dünya'ya yakın bir yıldızdan çok enterasan bir sinyal aldılar.

Uzaylılar Dünya'ya yakın bir gezegenden sinyal göndermiş olabilir
Uzaylılar Dünya'ya yakın bir gezegenden sinyal göndermiş olabilir Tahir Yavuz

Uzay bilimi ve Dünya dışı varlıklar ile ilgili araştırma yapan Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti'ndeki bilim adamları, Dünya'ya yakın bir yıldızdan oldukça ilginç sinyaller aldı. Araştırmacı bilim adamları burada RATAN-600 isimli radyo-frekans teeskobunu kullanıyorlar. Bu teleskop ile oldukça ilginç bir sinyal aldılar ve kamuya bildirdiler.

Radyo teleskobu ile 94 ışık yılı kadar uzaklıktan alınan sinyalin oldukça tuhaf olduğu belirtildi. Gelen sinyali diğerleri ile karşılaştırdıklarında, birbirlerinden oldukça farklı olduklarını açıkladılar. Tuhaf sinyalin, boyutu ve yaşı olarak Güneş'e benzeyen HD164595 isimli yıldızın bulunduğu gezegen sisteminden geldiği belirtildi. Gelen sinyal ve yaşanan tuhaflıkları göz önünde bulundurulduğunda bilim adamları, ''Sinyalin geldiği gezegende bunu yapabilecek canlılar yaşıyor olabilir'' sözlerini açıklamalarına eklediler.

Dünya'ya yakın bir yıldızdan gelen bu sinyali tespit eden araştırmacılar özellikle NASA'nın bu gezegene yönelik kapsamlı bir araştırma yapmasını talep etti. Ayrıca bir diğer araştırmacılar, bu sinyalin 'yerçekimsel mikromercekleme' denilen bir yansıma ilede oluşabileceğinin altını çizdiler. Araştırmanın sahipleri ise buna cevap olarak, gelen sinyalin şiddeti ile bu tarz bir yansımanın olma ihtimalinin çok düşük olduğunu belirtiyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
AÖL 2017 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?