Kan Yapıcı İçecekler Nelerdir

Kan Yapıcı İçecekler Nelerdir

Maalesef kansızlık birçok insanın yüzleşmesi gereken bir rahatsızlıktır. Kalp çarpıntısı, halsizlik, uyku hali, baş dönmesi ve göz kararması gibi belirtiler gösteren kansızlık için kan yapan içecekler içmelisiniz. Kansızlık belirtileri görüldüğünde doktora gidip muayene olmanız gerek,r. Doktorunuzun önerdiği ilaçları düzenli şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz.

SAĞLIK - 2017-05-09 22:10:42

Maalesef kansızlık birçok insanın yüzleşmesi gereken bir rahatsızlıktır. Kalp çarpıntısı, halsizlik, uyku hali, baş dönmesi ve göz kararması gibi belirtiler gösteren kansızlık için kan yapan içecekler içmelisiniz. Kansızlık belirtileri görüldüğünde doktora gidip muayene olmanız gerek,r. Doktorunuzun önerdiği ilaçları düzenli şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

 Doktor tarafından verilen ilaçlara ek olarak doğal kan yapıcı içecekler tüketerek iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz Kan yapan içecekleri kansızlık şikayetleri oluşmadan da kullanabilirsiniz. Aşağıda yer alan listede kansızlığa iyi gelen içeceklere de yer verdik.

 

·         Kırmızı pancar suyu

·         Soya sütü

·         Kuşburnu çayı

·         Keçiboynuzu çayı

·         Sulandırılmış üzüm

·         Dut pekmezi

·         Keten tohumu çayı

 

Yukarıda yer alan içecekleri düzenli olarak tüketmek kansızlığınıza iyi gelecektir. Kan yapan içeceklere ek olarak kan yapan besinlerden de yararlanmalısınız. Arı poleni, çiçek balı, tahin ve balık kan yapan yiyecekler arasında bulunmaktadır. Kansızlık yaşam kalitesini etkileyen ve ilerleyen evrelerde ciddi hastalıklar yapan bir rahatsızlıktır.

 

Demir Açısından Zengin Besinler: Portakal, yumurta, elma, tavuk, balık, kuru kayısı, kuru üzüm, yeşil yapraklı sebzeler, tahin, pekmez, kırmızı et, karaciğer.

 

B9 İçeren Besinler: Karaciğer, turunçgiller, ceviz, fındık, baklagiller, koyu yeşil yapraklı sebzeler, yumurta sarısı.

 

B12 İçeren Besinler: Kabuklu deniz ürünleri, ton balığı, somon, peynir, süt, yumurta, et, karaciğer.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER