Marmara İçin Kritik Deprem Açıklaması Geldi! Bakan Konuştu

Çevre ve Şehircilik bakanı Mehmet Özhaseki açıklama yaptı, Özhaseki: Bilim adamlarına göre İstanbul ve çevresinde 10 yıl içerisinde en az 7 şiddetinde güçlü bir deprem beklediklerini açıklayarak,25-30 milyon kişiyi etkileyecek bir kentsel dönüşümün sinyallerini verdi.

Marmara İçin Kritik Deprem Açıklaması Geldi! Bakan Konuştu
Marmara İçin Kritik Deprem Açıklaması Geldi! Bakan Konuştu Muhammed Salar

Çevre ve Şehircilik bakanı Mehmet Özhaseki açıklamalarda bulundu.Özhaseki: Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalara göre İstanbul ve çevresinde 10 yıl içerisinde en az 7 şiddetinde güçlü bir deprem beklediklerini açıklayarak,25-30 milyon kişiyi etkileyecek bir kentsel dönüşümün sinyallerini verdi.

Terörden temizlenen Diyarbakır ve Şırnak merkez ile 6 tane ilçede binaları zarar gören insanlara en geç 1 yıl içerisinde konutlarını teslim edeceklerini açıkladı.

Bakan Mehmet Özhaseki: ''Sur ilçesinde 1200 civarı çoğu kamu yapısı olan eser var, bunların restorasyon çalışmaları başladı'' dedi.

"İSTANBUL'DA EN GEÇ 10 SENE İÇİNDE DEPREM BEKLİYORUZ''

Anadolu’da menzil olarak depremler olduğunda gidip hep beraber yaralarını sarabiliriz, koşup hep beraber yaralarını sarabiliriz. Bunu Erzincan’da da, Adapazarı’nda da yaşadık. Koştuk, dertlerine derman olduk devlet olarak. Ama İstanbul’da Allah korusun, bilim adamlarının dediği gibi gerçekleşecek olursa ki bilim adamları söylüyor bunu, bir felaket senaryosu var. Onların söylediği şeyler ben özetle şunu çıkardım. 10 sene içerisinde bir deprem var en geç. Bu yarın sabahta olabilir, 9.5 sene sonra da olabilir. Onların söylediğinden bir başka sonuç daha çıkardım. En az 7 şiddetinde gözüküyor.'' Diye açıklamada bulundu.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Salih ERİŞMİŞ     2016-11-07 Salih ERİŞMİŞ Ben liderlere ayna tutan adam Salih erişmiş Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki doğru söylüyor Ama hiç bir zaman yer ve tarih ve şiddeti konusunda kesin bilgi vermek mümkün değil.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor