TÜRKİYE BİRİNCİSİ PKK'NIN YAKTIĞI OKULDAN ÇIKTI

PKK'nın yakıp yıktığı Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde yer alan okuldan 14 yaşındaki bir kız çocuğu Türkiye birincisi oldu. Okul daha önceden de 2 defa yakılmıştı.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ PKK'NIN YAKTIĞI OKULDAN ÇIKTI
TÜRKİYE BİRİNCİSİ PKK'NIN YAKTIĞI OKULDAN ÇIKTI

Hakkari İlin'de yer alan Şemdinli İlçesi'ndeki bir okuldan 14 yaşındaki bir kız çocuğu Temel Eğitimden Orta Öretime Geçiş (TEOG) sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincileri arasında yer aldı. Onu diğerlerinden ayıran özelliği tüm olanaksızlıklara ve savaşlara rağmen bu başarıya ulaşması oldu. Şemdinli İlçesi'nde yer alan Türkiye birincisi Sidem Gül, ''Buradaki koşullar hiç iyi değil fakat bu koşullara rağmen bu başarıyı elde ettiğim için mutluyum'' sözlerini iletti. 

 

PKK'LI TERÖRİSTLER O OKULU 2 KEZ YAKMIŞTI

Bölgedeki PKK'lılar, 21 Eylül ve 1 Ekim 2012 tarihlerinde Şemdinli Atatürk İlköğretim Okulu'nu iki kez molotof atarak yaktı. Atılan molotoflar ile okul büyük bir zarara uğramıştı. Okulun öğretmenler odası, konferans salonu, bilgisayar odası ve anasınıfları çıkan yangın nedeniyle kullanılmaz hale geldi. 

 

OKUL YARDIMLAR İLE ONARILDI

Şemdinli Atatürk İlk Öğretim Okulu kullanılmaz hale geldikten sonra yardım kampanyası düzenlendi. Yardım kampanyası, ''Okulumuz yandı, geleceğimiz yanmasın'' adı altında düzenlendi. Okul için 20 bin tl toplandı ve onarımlara başlandı. Anasınıfları onarılırken bir yandanda çocuklara oyuncaklar alındı. Öğretmenler odası ise modern bir şekilde onarıldı ve tekrar öğretmenlerin hizmetlerine sunuldu. PKK tarafından yakılan bu okuldan ise Sidem Gül adlı öğrenci, düzenlenen TEOG sınavından 120 soruda tam puan yaparak Türkiye birincileri arasında yer aldı. 

''Doktor olmak istiyorum'' diyen Sidem Gül, kalıp ustası babanın 3 çocuğundan en büyük olanı. Maddi imkansızlıklara rağmen büyük başarı göstererek yılmadan çalışan Gül'ün elde ettiği başarısının mutluluğu ekranlara yansıyordu.

 

İNGİLİZCE ÖĞRETMENİME TEŞEKKÜR EDERİM

Daha çok çalışarak doktor molmak istediğini söyleyen Gül, ayrıca ingilizce öğretmenimede teşekkür ederim dedi. Burada bizimle iken çok ilgileniyordu. Fakat tayini çıktığı için İstanbul'a gitti. Öğretmenim, ''Bana çalışmam için sürekli kitap göndererek arayıp sordu'' sözlerinide ekleyen Sidem Gül, başarısını herkese borçlu olduğunu söylüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir'de bir kişi, 33 saat sonra enkaz altından yaralı olarak kurtarıldı
İzmir'de bir kişi, 33 saat sonra enkaz altından yaralı olarak kurtarıldı
Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 35'e yükseldi
Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 35'e yükseldi