Türk Siber Ordusu İçin Rekor Başvuru

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Türk Siber ordusu için düşünülenin çok üstünde bir başvuru yapıldı. BTK'da buna çözüm oalrak bir yarışma yapacağını duyurdu. Detaylar haberimizde...

Türk Siber Ordusu İçin Rekor Başvuru
Türk Siber Ordusu İçin Rekor Başvuru

Ülkemizde siber saldırıların artması ve bu saldırıların büyük bir tehlike teşkil etmesinden dolayı saldırılara karşı bir siber ordu kurulması kararı verilmişti. Bu karar ile ilgili Bilişim teknolojileri Kurumu başkanı tarafından yapılan açıklamada Türk Hacker Ordusu kurulacağı açıklanmıştı. Türk Hacker Ordusuna başvuruların ise mail yolu yapılacağı duyrulmuştu. Yapılan duyuruda 7 gün 24 saat yorulmadan yüksek gelirli çalışma arkadaşları arıyoruz denilmişti. Başvurulara üniversiteli gençlerden yoğun bir ilgi bekleniyordu. Öylede oldu Türk Hacker Ordusu için beklenenden de çok başvuru gerçekleştirildi. Bilişim Teknolojileri Kurumuda konu ile ilgili yeni açıklama yaptı.

#HACK YARIŞMASI DÜZENLENECEK

Başvurusu sayısının beklenin üzerinde olmasından dolayı Bilişim Teknoloji Kurumundan konu ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Düşünülenden fazla başvurusu olması sebebi ile bir yarışma düzenlenecek. Türk Hacker Ordusu için başvurda bulunan 25 bine yakın genç Bilişim Teknolojileri Kurumu tarafından hazırlanan test merkezinde hackerlık yapacaklar. İstenilen yerlerin hacklenmesi ve bu alandaki başarılar sonucunda birinci cumhuriyet altını ile ödüllendirilecek. Cumhuriyet altının yanı sıra yüksek gelirli işe de sahip olacak. Başvuruda bulunanların büyük bir çoğunluğu 13 ile 18 yaş arasında bulunuyor diyen Bilişim Teknolojileri Kurumu başkanı istihdamın yanı sıra bu kişileri eğitimlerimize de alacağız dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...