Palm Yağı Nedir ? Palm Yağı Hakkında Bilimsel Araştırma Başlatılıyor

Bir çok üründe kullanılan Palm yağı hakkında bilimsel bir araştırma başlatılıyor. Palm yağının zararlı olup olmadığı konusunda yapılacak bu araştırma hakkında Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanı açıklama yaptı.

Palm Yağı Nedir ? Palm Yağı Hakkında Bilimsel Araştırma Başlatılıyor
Palm Yağı Nedir ? Palm Yağı Hakkında Bilimsel Araştırma Başlatılıyor

Çeşitli basın organlarının sağlık köşelerinde palm yağının zararları ile ilgili bir çok haber yapıldı. Gıda Tarın ve Hayvancılık Bakanı bu haberler üzerine bir açıklama yapma gereksinimi duyduk diyerek ülkemizde yapılan araştırmalarda şuana kadar bu yağın insan üzerinde zararı olduğu konusunda bir kanıya varamadık dedi. Palm yağının  tüm Dünya'da gıde sektöründe yaygın bi şekilde kullanıldığını vurgulayan Gıda Tarm ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik palm yağı kullanımının yapılan araştırmalar sonucunda şuana kadar bir zarar vermediği görülmüştür dedi. 

#söz konusu ürünler hakkında araştırma

Bakan faruk Çelik haberlerde bahsi geçen ürünlerden bahsetti. Bakan Çelik çeşitli haber organlarında bahsi geçen palm yağı kullanan çeşitli ürünler ile ilgili bir bilimsel araştırma başaltıyoruz dedi. Bu bilimsel araştırma sonucunda ise ürünler hakkında olumsuz bir rapor görürse gerekli işlemleri başlatacağız diyen Bakan Çelik sonuçlar kamuoyuna da paylaşacağız dedi. Bakan Çelik biz goda sektöründe tüketici sağlını her zaman önemsiyoruz diyerek açıklamasını sonlandırdı.

#palm yağı nedir ?

Palm yağı yani palmiye yağı genel oalrak dondurulmuş ürünler de kullanılıyor. Yer alan haberlerde bu yağın tümöre sebep olduğu söyleniyor. Günlük hatta belki her sabah kullandığımız Nutella marka çikolatada palm yağı bulunuyor. Marketten satın adlığımız dondrulmuş mantı, patates gibi ürünlerin bir çoğunda içindekiler kısmına baktığımız zaman palm yağını görüyoruz. İşin ilginç tarafı palm yağı bazı bebek mamalarında da kullanıyor. Yağın kökeni Afrika'dan geliyor. Palmiye ağacından elde edilen Palm yağı en çok Malezya ve Endonezya'da üretiliyor. Yüksek oranda kalitesiz ve doymuş yağ oranına sahip olduğu için palm yağının kalp hastalıkları ve oboziteye neden olacağıda söylentiler arasında.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...