Kırgızistan'da Türk Mürettebatın Kullandığı Uçak Düştü 37 ölü

Sabaha karşı Kırgızistan'dan acı bir haber geldi. Türk pilotların kullandığı ACT hava yollarına ait bir kargo uçağı köyün üzerine düştü. Meydana gelen kazada 37 kişi yaşamını yitirdi. Detaylar haberimizde...

Kırgızistan'da Türk Mürettebatın Kullandığı Uçak Düştü 37 ölü
Kırgızistan'da Türk Mürettebatın Kullandığı Uçak Düştü 37 ölüBahar Öztürk

Kırgızistan bugün güne acı haber ile uyandı. Kırgızistan'da bugün acı bir kaza yaşandı. Kaza acı bir o kadar da ilginçti. Sabah saatlerine karşı düşen uçağın düşüş nedeni bilinmiyor. Fakat düşmeden önce yakıt boşaltması yapmaması kazayı ilginç kıldı. Yapılan açıklamalarda uçağın düşmesinin teknik bir arıza olmadığı açıklandı. Kırgızistan yetkililerinden yapılan açıklama ile kargonun emniyetli ve kurallara uygun bir şekilde yüklenildiği açıklandı. Düşen Boeng 747 tipi uçak bir köyün üzerine düştü. 

Kaza bir ilginçlikte CNN televizyonun kazayı THY uçağı olarak duyurması oldu. Fakat bu haber asılsızdır. Uçak Türk Hava Yollarına değil ACT hava yollarına ait bir uçaktır. CNN'in sosyal medya hesabında haberi bu şekilde duyurması tüm dünyada bu şekilde yayınlanmasına sebep oldu.

#köy harabeye döndü

Köyün üzerine düşen Türk pilotların kontrolündeki Boeng 747 kargo uçağının köye verdiği zarar hava aydınlanınca ortaya çıktı. Feci kaza köyü harabeye çevirdi. Köyde en az 15 ev harabeye döndü. Kazada yapılan ilk belirlemelere göre 37 ölü var. Uçak yakıt boşaltması yapmadığı için düştükten sonra ortalığı alev aldı. Yapılan açıklamalarda ölü sayısının daha da artabileceği söyleniyor. 

#teknik bir arıza bulunmuyor

Yapılan açıklamalara göre uçağın düşme sebebi teknik arıza değil. Söylentilere göre düşme sebebiuçağı kontrol eden Türk pilotların uçağı yanlış yönlendirmesi. 

#yaşamını kaybeden türk pilotlar

Uçağın Kaptan pilotu İbrahim Gürcan Dirancı, İkinci pilot Kazım Öndül, yükleme uzmanı Melih Arslan ve uçuş teknisyeni İhsan koca yaşamlarını yitirenler. Uçağın piotları hava kuvvetlerinden emekli eski komutanlar. Feci kaza pilot hatası olduğu söyleniyor ama uçuş ekibi alanında uzman ve tecrübeli kişilerdir. 

İnstagram Videoları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bedava bonus veren siteler - hiperbet giriş - Asyabahis
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!