Reina'ya Saldıran Terörist Yakalandı. Son Dakika

Reina'ya saldıran terörist istanbul Esenyurt da arkadaşının evinde operasyon ile yakalandı.

Reina'ya Saldıran Terörist Yakalandı. Son Dakika
Reina'ya Saldıran Terörist Yakalandı. Son Dakika Serkan ALAZ
Haberin videosu için tıklayın!

Yılbaşı gecesinde Reina eğlence merkezini kana bulayan Abdulkadir Masharipov, güncerce aranmasına rağmen bulunamıyordu. Titiz bir çalışmanın ardından İstanbul Esenyurt'ta Kırgıziztanlı arkadaşının evinde olduğu tespit edildi. Tetöristin bulunduğu eve operasyon yapılarak ele geçirildi. 

Yakalanıp sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyet genel müdürlüğüne yoğun güvenlik önlemleri içerisinde götürüldüğü belirtildi. 

31 Aralık gecesi Reina eğlence merkezine kaleşnikof uzun namlulu silah ile girip önüne kim geldiyse sıkıp tam 39 kişiyi canından edip elini kolunu sallayarak kayıplara karışan Masharipov artık emniyet güçlerinde ve sorgusu yapılıp bu işin arkasında kimlerin olduğu belirlenecek. 

#evdeki üç kişide göz altına alındı

39 kişiyi katleden teröristin yakalanıdığı evde bulunan üç arkadaşı da göz altına alındı. Teröriste saldırıda yarıdmcı olan kod adı Ebu Muhammed olan teröristte yakalananlar arasında. Evde bulunan diğer iki kişide polis ekipleri tarafından göz altına alındı. 

#yoğun güvenlik önlemleri alındı

Yakalanan teröristler polis ekipleri tarafından sağlık kontrolleri için hastahaneye götürüldü. Göz altına alınan teröristler sağlık kontrolü hastahaneye götürülürken hastahane çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aındı. Teröristler sağlık kontrollerinden sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülüceği öğrenildi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor