TSK'dan Başörtüsü Kararı Yasak Kalktı

Tsk başörtüsü yasağı hakkında Jandarma ve sahil güvenlikte tarihi bir karara imza attı. Artık sahil güvenlik ve jandarmada çalışan bayan personeller başörtüsü takabilecekler. İşte detaylar...

TSK'dan Başörtüsü Kararı Yasak Kalktı
TSK'dan Başörtüsü Kararı Yasak Kalktı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarihi bir karara imza attı. Başörtüsü yasağı Sahil Güvenlik ve Jandarma personellerinde kalktı. Personel yönetmelinde yapılan bu değişiklik resmi gazetede yayınlanarak resmen yürürlüğe girdi. Artık sahil güvenlik ve jandarmada görev alan rütbeli personeller başörtüsü takabielecekler. 

#başörtüsü hakkında detaylar

Türk Silahlı Kuvvetleri jandarma ve sahil güvenlikte başörtüsü yasağını kaldırdı fakat bunun bazı şartları var. Bu şartlar o kadar da önemli değil jandarma sahil güvenlikte rütbeli olarak çalışan bayan personellerin bu kurallara uyması gerekiyor. Resmi gazete yayınlanan içeriğe göre kep , şapka ve ya örgü bere altından olmak üzere yüzünü kapatmayacak şekilde üniforma rengindeki giyisiler giyilebilecek. Bu giyisiler desensiz olmak zorunda. Yani bu kurala göre başörtüsü takılabilir ancak kep altında olmak zorunda ve yüzünüzü kapatmayacak şekilde olmak zorunda. Bu kurallara uyulduğu taktirde sahil güvenlik ve jandarmada çalışan bayan personeller başlarını kapatabilecekler. 

#hamilelere büyük kolaylık

Ayrıca verilen kararlar arasında hamileler içinde büyük kolaylık sağlanıyor. Üniformalı çalışanlar hamileliklerini ıspatladıkları taktirde üniforma yerine sivil kıyafetile çalışabilecekler. 

#geçici görevlendirmeler olabilecek

Yapılan yeni düzenlemede Jandarma genel komutanlığı, sahil güvenlik komutanlığı ve emniyet genel müdürlüğünde görevli olan peroneller arasında geçici görevlendirme ile kurum değişimi yapılabilecek. Geici görevlendirme yapılan personelin maaşı bağlı olduğu kurum tarafından yapılacak fakat disiplin soruştumaları geçici olarak gittiği kurumlar tarafından yürütülecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Şubat Salı Reyting Sonuçları Survivor mı ? Yoksa Diziler yarışı kim kazandı ?
19 Şubat Salı Reyting Sonuçları Survivor mı ? Yoksa Diziler yarışı kim kazandı ?
17 Şubat 2019 Pazar Günü Reyting Sonuçları Survivor Mı ? Diziler Mi ?
17 Şubat 2019 Pazar Günü Reyting Sonuçları Survivor Mı ? Diziler Mi ?