Hava Değişimine Gönderilen Asker Sokakta Kaldı

Mersin de askerlik yapan İsmail Tutkun hava değişimine gönderildi, kimsesi olmayan İsmail Tutkun gidecek yeri olmadığı için sokakta kaldı.

Hava Değişimine Gönderilen Asker Sokakta Kaldı
Hava Değişimine Gönderilen Asker Sokakta Kaldı Serkan ALAZ

İzmir Bergama Merkez Komutanlığında  askerlik görevini yapan İsmail Tutkun aldığı hava değişimi izninde sokakta kaldı, haberimizin detayı şu şekilde. DHA muhabiri Ali Ekber Şen ve Mustafa Şen'in haberine göre, İzmir Bergama Merkez Komutanlığında de askerlik yapan İsmail Tutkun (23) askerlik görevini yapıyordu. Sol parmağındaki rahatsızlığı nedeni ile hava değişimine gönderildi. İsmail Tutkun'un çocuk esirgeme kurumuna bağlı yurtta yaşıyorken, henüz 14 yaşında babası Resul Tutkun tarafından yurttan alındı. 3 Ay süre sonra babasını kaybeden ismail tutkun, özürlü annesini de bakım ve rehabilitasyon merkezine yerleştirdi. 

Aldığı hava değişimi onu sokaklarda kimsesiz bıraktı !

Sol parmağından rahatsızlığı yüzünden hava değişimi alan Tutkun, Mersine gitti, gidecek yeri ve parası olmadığı için sokaklarda, parklarda, banklarda ve ATM kulübelerinde hava değişimi süresini bitirmeye çalışıyordu. Havaların soğuk olduğu ve artık dayanılmaz bir hal aldığını anlayınca Mersin orduevine giderek sığınma talebinde bulundu. Prosedür gereği alınmadığı için orada bulunan görevli komutan ağlayarak 30 TL vermiş, ardından orada yine askerlik görevini yapan bir asker 50 TL vermek istemiş ağlayarak ama İsmail Tutkun almayarak '' Sen de bir askersin, alamam '' demiş. 

İsmail Tutkun sitemli sözleri ile yürek burktu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor