9 Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı

Açılım sürecinin rafa kaldırılmasının ardından meskul mahallelerde yapılan terör operasyonları devam ediyor. Mardin valiliğinden yapılan açıklamada terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonlar nedeniyle Nusaybin, Ömerli ve Artuklu ilçelerindeki 9 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

9 Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı
9 Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı Muharrem USLU

 

Açılım sürecinin suistimal edilmesi üzerine Doğu ve Güneydoğu da bulunan illerimizde yapılan terör operasyonları sürüyor. Meskun mahallerde bulunan terör örgütü üyelerine yönelik yapılacak operasyonlarda sivil halkın zarar görmemesi için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Vatandaşların zarar görmemesi için duyarlı olması gerekmekte.
Mardin Valiliği İnternet Sitesinden Yapılan Duyuru ise şu şekilde;
İlimiz sözde Ömeryan kırsal alanı,  Ömerli İlçesi Sulakdere, Aytepe Mahalleri, Nusaybin İlçesi İlkadım, Yavruköy, Büyükkardeş, Küçükkardeş ve Akarsu Mahalleleri, Artuklu İlçesi Yardere ve Ahmetli Mahallelerinde; Faaliyet Yürüten BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek ve BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek, şüpheli görülen şahısların ikametgâhlarında C.Savcılığı ile koordineli bir şekilde arama yapmak maksadıyla operasyonel faaliyet icra edilecektir.
 
Operasyon icra edilecek bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince; 12 Şubat 2017 Pazar günü saat 06.00 itibari ile Ömerli İlçesine bağlı olan Sulakdere, Aytepe Mahalleri, Nusaybin İlçesine bağlı olan İlkadım, Yavruköy, Büyükkardeş, Küçükkardeş ve Akarsu Mahalleleri, Artuklu İlçesine bağlı olan  Yardere ve Ahmetli Mahalleleri ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.
 
Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor