Özgecan Aslan'ın Hayatı Film Oluyor

11 Şubat 2015'te evine dönmek için bindiği minibüste katledilen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın hayatını anlatan film Cennetin Kuşları çekimlerine başlandı.

Özgecan Aslan'ın Hayatı Film Oluyor
Özgecan Aslan'ın Hayatı Film Oluyor Muharrem USLU

Kadına şiddetin sembolü haline gelen ve öldürülmesinin ardından toplumda infial uyandıran Özgecan Aslan cinayetinin ardından 2 yıl geçti ve izleri hala ilk gün gibi toplum üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Yönetmen ve yapımcı Ali Avcı olayın bugün bizlere büyük bir ruh derinliği yaşattığını ve sinemada bu olayı Cennetin Kuşları ile işleneceği belirtti. 

Özgecan Aslan cinayetinde 2.yıl oldu ve kadına şiddet durmadığı gibi artarak devam ediyor. Yaşanan olayın toplum üzerinde büyük tepki görmesi ve tekrarının yaşanmaması gelecek nesillerinde bu olaylardan ders alması için sinemeya uyarlanacak olan hayat öyküsü 22 ekim de gala gösterisi ile birlikte vizyona girecek. 

Özgecanlar Derneği ve Mersin Belediyesinin desteği ile çekimleri yapılan filmin gelirleri derneğe bağışlacak.

Yönetmen Ali Avcı, Özgecan’ın hayatını ters algı ile sinema filmine aktaracaklarını söyledi. Film için 4 aydır çalışma yaptıkları bilgisini veren Avcı, filmin sözleşmesini de Özgecan’ın ölüm yıl dönümünde Özgecanlar Derneği ile imzalayacaklarını dile getirdi. Yapımcı Ali Avcı, "Sinema, dünyanın en uzak köşelerindeki insanları birbirlerine tanıtan en kolay araçtır. Bu sebeple biz derneğin kuruluş amacına da hizmet edecek, Özgecan’ın en büyük hedeflerinden biri olan rehabilitasyon merkezine nasıl katkı sunarız noktasında böyle bir sinema filminin gelirlerini de derneğe bağışlayarak olabileceğini düşündük. Filmde Mersin’den yaklaşık 2 bin 500 yardımcı oyuncu da rol alacak. Özgecanlar ölmesin" dedi.

Cennetin Kuşları

Özgecan'ın Hayatını konu alacak film için Mersin  Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz "Böyle bir film hazırlığı çok önemli. Özellikle yeni nesillere eğitici, öğretici, yaşananlardan ders çıkarıcı anlamda çok büyük faydası olacağına inanıyoruz. Biz de belediye olarak film çalışmasına elimizden gelen desteği vereceğiz. İnşallah güzel bir eser çıkar ve filmi izleyenler kendi payına bir ders çıkarır, toplum kendine bir ders çıkarır ve bir daha bu tür hadiseler yaşanmaz diye umut ediyoruz" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2019 muharrem orucu ne zaman başlıyor kaç gün tutulur?
2019 muharrem orucu ne zaman başlıyor kaç gün tutulur?
Mansur Yavaş belediye ihalesini canlı yayınla halka açtı
Mansur Yavaş belediye ihalesini canlı yayınla halka açtı