REKLAM

EYOF 2017 Erzurum Açılıyor

Türkiye'nin ilk defa sahipliğini yapacağı Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) 2017 Erzurum açılış töreni gerçekleşiyor. 34 ülkeden 700'e yakın sporcunun katılımıyla 9 farklı branşta yapılacak yarışmalar 18 Şubat'a kadar sürecek.

EYOF 2017 Erzurum Açılıyor
EYOF 2017 Erzurum AçılıyorMuharrem USLU
REKLAM

Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) 2017 Erzurum açılış töreni gerçekleşiyor. 34 ülkeden 700'e yakın sporcunun katılımıyla 9 farklı branşta yapılacak yarışmalar 18 Şubat'a kadar sürecek.

EYOF 2017 Erzurum'a Katılacak Ülkeler

Erzurum'a dün ilk olarak Rusya kafilesi geldi. Ardından Çek Cumhuriyeti, Slovakya, İsviçre, Belarus, Ukrayna, Romanya ve Karadağ gibi ülkelerin sporcuları da Erzurum Havalimanı'na öğle saatlerinde iniş yaptı. Finlandiya, Lüksemburg, Bosna Hersek, Sırbistan, Polonya, İsveç, Kosova, Gürcistan, Ermenistan, Estonya, İspanya, Arnavutluk, Moldova, Güney Kıbrıs, Yunanistan, Büyük Britanya, Norveç, Litvanya, Bulgaristan ise akşam saatlerinde Erzurum'a geldi. 

 

13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'nde (EYOF) 2017 Açılış Töreni Düzenleniyor

Kazım Karabekir Stadı'nda yapılan açılış 34 ülkeden gelen sporcuların tören geçişi ardından protokol konuşmaları yapılıyor. Daha önce kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Erzurum bir büyük organizasyona da imza atarak EYOF 2017'ye ev sahipliği yapıyor.

Düzenlenecek organizasyon için yapılan çalışmları yerinde takip eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç yapılacak organizasyonda sorun olmaması için tüm personelin özverili bir şekilde çalıştığını belirtti.


Sporcular 9 Farklı Dalda Mücadele Edecek

Oyuncular; alp disiplini, biatlon, kayaklı koşu, curling, artistik patinaj, buz hokeyi, sürat pateni, kayakla atlama, snowboard dallarında mücadele verecek.
 

REKLAM
REKLAM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Şubat Salı Reyting Sonuçları Survivor mı ? Yoksa Diziler yarışı kim kazandı ?
19 Şubat Salı Reyting Sonuçları Survivor mı ? Yoksa Diziler yarışı kim kazandı ?
17 Şubat 2019 Pazar Günü Reyting Sonuçları Survivor Mı ? Diziler Mi ?
17 Şubat 2019 Pazar Günü Reyting Sonuçları Survivor Mı ? Diziler Mi ?