Telli Duvaklı Cenaze

10 Şubat Günü 5.kattaki evlerinin balkonundan bilinmeyen bir nedenle düşen ve hayata gözlerini yuman 17 yaşındaki Deniz Anatça'nin cenazesi bugün üzerine gelinlik örtülüp davul çalınarak toprağa verildi.

Telli Duvaklı Cenaze
Telli Duvaklı Cenaze Muharrem USLU

Adana Seyhan ilçesi Pınar Mahallesinde yaşayan Deniz Anatça 5.kattaki evlerinin balkonundan bilinmeyen bir nedenle düştü. Olay yerinde hayatını kaybeden 17 yaşındaki Anatça'nın cenazesi bugün kaldırıldı.  

Tabutuna Gelinlik Örttüp Davul Çalındı

Hayatının bahara dünyaya gözlerini yuman genç kızın ailesi cenazede sinir krizi geçirdi. Sözün bittiği noktada genç kızın hayalleri yarım kaldı. Ailesi genç kızın cenazesine gelinlik örterek davul çaldırarak toprağa verdirtti.

Sevenleri Cenazede Ağırlaştı

Açık Lise öğrencisi Deniz Anatça, 10 Şubat'ta merkez Seyhan İlçesi Pınar Mahallesi'nde ailesi ile birlikte yaşadığı 11 katlı apartmanın 5'inci kattaki evlerinin balkondan bilinmeyen bir nedenle düşerek hayatını kaybetti. Yapılan otopsinin ardından genç kızın cenazesi aileye teslim edildi.  Genç kızın cenazesi, ailesinin eskiden yaşadığı Sucuzade Mahallesi'ne getirildi. Arap kökenli olan genç kızın cenazesi burada, evlenmeden önce ölmesi nedeniyle davul çalınarak karşılandı. Ailesi ve yakınları tarafından türküler de söylenirken, genç kızın tabutuna gelinlik örtüldü. Evin önünde bir süre bekletilip helallik alınmasının ardından, cenaze Hadırlı Mezarlığı'na davul eşliğinde götürüldü. Tabutunun üzerine gelinlik örtülen Anatça'nın cenaze namazı da, bu şekilde kılındı. Sucuzade mahallesinde cenazesini davullar ile karşılayan yakınları tabutun üzerine de gelinlik örterek Anatça'ya veda etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2019 muharrem orucu ne zaman başlıyor kaç gün tutulur?
2019 muharrem orucu ne zaman başlıyor kaç gün tutulur?
Mansur Yavaş belediye ihalesini canlı yayınla halka açtı
Mansur Yavaş belediye ihalesini canlı yayınla halka açtı