Tarihi Kitabı Polise Satmak İsterken Yakalandı!

Tarihi bir kitabı 4 milyon dolara polise satmak isterken yakalandı. İşte detaylar...

Tarihi Kitabı Polise Satmak İsterken Yakalandı!
Tarihi Kitabı Polise Satmak İsterken Yakalandı! Sultan ULUKÖK

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ülkemize kaçak yollarla girmiş olan tarihi eser niteliğindeki kitabın satılacağını öğrenince hemen çalışma başlattı.

 

Polis ekipleri tarihi eser niteliği taşıyan kitabı satmaya çalışan 22 yaşındaki şüpheli A.K.'yi bulunca suç üstü yapmak için çalışma başlattı. Alıcı kılığına giren polis ekipleri A.K. ile iletişime geçti. A.K. müşteri kılığına girmiş olan polislerden 4 milyon dolar istedi ve buluşma yeri olarak da Küçükçekmece'yi belirledi.

 

Polis ekipleri Küçükçekmece'de kitapla birlikte buluşmaya gelen şüpheli A.K.'yi yakalayıp gözaltına aldı, ele geçirilen tarihi kitap ise incelemeye götürüldü.

 

TARİHİ KİTABIN 400 YILLIK OLDUĞU BELİRTİLİYOR

 

Gözaltına alınan şüpheli A.K. Vatan Caddesi'ndeki Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguya alınırken, yakalanan tarihi kitap da incelenmek üzere Topkapı Sarayı Müzesi'ne gönderildi. 

 

Yapılan ilk incelemelere göre kitabın Süryanice yazıldığı ve içinde İncil'den kesitlerin bulunduğu yaklaşık olarak da 400 yıl öncesine ait bir kitap olduğu belirtildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...