Şırnak Milletvekili Ferhat Encü İçin Tahliye Kararı Verildi

İfade vermeye gitmediği gerekçesi ile gözaltına alınan ve hakkında vatandaşı askerlikten soğutma, kamu görevlisine hakaret etme gibi suçlar yüzünden tutuklu halde bulunan Şırnak Milletvekili Ferhat Encü için tahlike kararı çıktı

Şırnak Milletvekili Ferhat Encü İçin Tahliye Kararı Verildi
Şırnak Milletvekili Ferhat Encü İçin Tahliye Kararı Verildi Muharrem USLU

Şırnak Milletvekili Ferhat Encü İçin Tahliye Kararı Çıkartıldı

3 Kasım 2016 da gözaltına alınan ve 4 Kasım 2016 da tutuklanan Şırnak Milletvekili Ferhat Encü için az önce serbest bırakılması için karar verildi.

Savcılığın yürüttüğü terör operasyonu kapsamın da ifade vermeye gitmedikleri gerekçesiyle gözaltına alınan Şırnak Milletvekili Ferhat Encü ile birlikte 15 HDP'li vekil gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan arasında 9 vekil tutuklanmıştı. 9 vekilden birisi olan Ferhat Öncü hakkında  "askeri yasak bölgelere girmek, halkı askerlikten soğutma, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs, terör örgütü propagandası yapma, zincirleme şekilde kamu görevlisine hakaret ve görevi yaptırmamak için direnme" suçlarını işlediğine yönelik suçlamalar bunuyordu. Ferhat Öncü hakkında az önce serbest kaldı.

Ferhat Öncü Hakkında Uludere Kaymakamını "öldürmeye teşebbüs" iddiası

 

 

Uludere'de 34 kişinin hayatını kaybettiği olaya ilişkin taziye ziyaretinde bulunan Kaymakam Naif Yavuz'un yaralanması nedeniyle "öldürmeye teşebbüs" suçunu işlediğine ilişkin suç teşkil eden bir olay da  dosyası da bulunuyordu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor