İPhone 8 İçin Şok İddia!

Ortaya atılan bir iddiaya göre Apple İphone 8'de parmak izi sensörünü bildiğimiz yerinden kaldırıp başka bir yere yerleştirebilir. İşte şok olacağınız detaylar...

İPhone 8 İçin Şok İddia!
İPhone 8 İçin Şok İddia! Sultan ULUKÖK

Ortaya atılan bir iddiaya göre Apple İphone 8'de parmak izi sensörünü bildiğimiz yerinden kaldırıp başka bir yere yerleştirebilir. 

 

Parmak izi sensörleri birçok akıllı telefon markası tarafından kullanılmaya başlanınca artık yeni getirilen birtakım ek özelliklerle kullanımına farklı yetenekler kazandırılmaya çalışılıyor. Diğer yandan da bazı markalar retina yöntemi gibi girişimler getirerek bu sensöre gelecekte pek de ihtiyaç kalmayacağını gösteriyor. Apple da bu sensörü farklılaştırma çabasına giren markalardan biri olma arayışında. Apple Insider'in haberine göre Apple İPhone 8'i çıkardığında Touch ID'yi ortadan kaldırıp bu özelliği telefonun ekranına katabilecek.

 

Apple eğer ki söylentilerde geçtiği gibi telefonun alt kısmında bulunan Touch ID'yi kaldırırsa bu durumda ekran daha geniş bir orana sahip olacak. Bu da daha geniş bir ekran ve daha geniş bir kullanım alanı demek. Elbette bu şimdilik sadece bir söylenti. Ama Apple bize bu söylentinin gerçek olduğunu gösterebilir.

 

Bizler bahsedilen bu yeniği İPhone 8'de görebilir veya İPhone 9'a kadar dabekleyebiliriz. Belki de hiçbir modelde göremeyiz. Çünkü Apple aldığı patentleri hemen kullanan bir firma değil. Bu işin patendi aslında 2014 yılında mikro LED şirketi olan LuxVue tarafından halihazırda alınmış durumda. Ancak teknoloji takipçilerinin de bildiği üzere bir süre önce Apple şirketi satın aldığı için patent de doğal olarak Apple'a devredildi. Bu sebeple Apple'ın bu teknolojiyi kullanmasını bizler bir süredir bekliyoruz çünkü böyle bir fikirleri uzun zamandır var. Lakin Apple bunu hemen mi yapar yoksa bir süre daha bekleyip gelecekte mi yapar bu konuda hiçbirimiz fikir sahibi değiliz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...