Rusya: Suriye'de Silah Sesleri Tamamen Sustu

Savunma Bakanı Sergey Şoygu yaptığı açıklamada Suriye ordusu ile ılımlı muhalif gruplar arasındaki çatışmaların sonlandırıldığını açıkladı.

Rusya: Suriye'de Silah Sesleri Tamamen Sustu
Rusya: Suriye'de Silah Sesleri Tamamen Sustu Muharrem USLU

Suriye'de Silah Sesleri Sustu

Kazakistan'ın başkenti Astana'da Rusya, Türkiye ve İran'ın arabuluculuğunda düzenlenen Suriye barış görüşmelerinde ikinci aşamaya geçildi. 
BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Misturaile ile  bir araya gelen Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Suriye askerleri ile ılımlı muhalif gruplar arasındaki çatışmaların yapılan girişimler neticesinde sonlandırıldığını dünya kamoyuna duyurdu.
 

Savunma Bakanı Şoygu, Suriye ordusu ile ılımlı muhalif gruplar arasındaki çatışmaların tamamen bittiğini dile getirdi.

Kalıcı Barış İçin Taraflar Diyalog Halinde

Şoygu, "Bundan sonra muhalefet ile yapıcı diyalog kurulmasını umuyoruz. Sonuç olarak, 29 Aralık'tan sonra elde edilen başarılar ve bugün gözlemlediklerimiz, bu tarihten önce oluşan tablodan çok daha iyi" ifadelerini kullandı.

'HARİTALAR YENİDEN ÇİZİLECEK'

Teröristler ile ılımlı muhaliflerin bulunduğu noktaların tespiti yapıldıktan sonra Suriye haritasının bugün bugün yeniden onaylanmasını beklediklerini açıkladı.
"Ortak Suriye haritasının hazırlanması ve onaylanmasıyla ilgili kararların bugün alınmasını bekliyoruz. Bu harita üzerinde Suriye muhalefeti ve hükümeti tarafından verilen tüm verileri sağlamlaştıracağız. Ayrıca ateşkese dahil olan ve olmayan ılımlı muhaliflerin konumlarını da belirleyeceğiz" diyen Şoygu, şöyle devam etti: "Ancak ılımlı muhalefet ve müttefiklerimiz Türkiye ve İran'la birlikte mücadeleyi sürdüreceğimiz IŞİD ve El Nusra Cephesi'nin (yeni adıyla Fetih el Şam) yerleri özel önem taşıyor."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor