CHP’li Subaşı: Gezi’de gösterdiği başarıyı İstanbul’da gösterecek!

Ekrem İmamoğlu, Gezi’nin başaktörlerin Taksam Dayanışması’nın sözcüsü Tayfun Kahraman’ı Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı’na getirdi. AK Parti İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ise bu durumu “Eli kanlı, katil terör örgütlerinin paçavrasının altında konuşan kişi bu şehrin neresini dönüştürecek” diye eleştirdi. CHP’li Subaşı ise “Gezi’de gösterdiği başarıyı, İstanbul’da da gösterecek” dedi.

CHP’li Subaşı: Gezi’de gösterdiği başarıyı İstanbul’da gösterecek!
CHP’li Subaşı: Gezi’de gösterdiği başarıyı İstanbul’da gösterecek! cihan


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yüzlerce işçinin işten atılmasının yankıları sürerken, Ekrem İmamoğlu çok tepki çekecek bir atamaya imza attı, Gezi Olayları’nın baş aktörlerinden Tayfun Kahraman’ı İBB'nin Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı görevine getirdi. Binaların, araçların, dükkanların yakılıp yağmalandığı olaylar kısa süre içinde Taksim Dayanışması isimli platform tarafından sahiplenilmişti. Tayfun Kahraman’ın sözcülüğünü yaptığı Taksim Platformu, yasadışı örgütler DHKP-C, MLKP ve SDP’nin propaganda alanına dönen Gezi’de bu örgütlerin söylemlerini açıklamış ve üçüncü havalimanı, üçüncü köprü gibi millete hizmet eden projelerin sonlandırılmasını istemişti.

İYİ PARTİLİLER BUNU İÇİNE SİNDİREBİLİYOR MU?

O ismin İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı’na gelmesine İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu sert tepki gösterdi. Göksu “O eli kanlı, katil terör örgütlerinin paçavrasının altında ‘havaalanı dursun, köprü dursun’ diyerek bu toprakların kazanımını kendi kazanımı olarak görmeyen kişi bu şehrin neresini dönüştürecek” diye konuştu. Göksu ayrıca İyi Partililere şu sözlerle yüklendi: “Hadi CHP’lilere bir şey demiyorum. İyi Partili arkadaşlar, bunu siz içinize sindirebiliyor musunuz? DHKP-C’nin, MLKP’nin, PKK’nın bayrağı altında bu açıklamayı yapan kişiyi içinize sindirebiliyor musunuz?”

SUBAŞI GEZİ GÜZELLEMESİ YAPTI

Göksu’nun bu sözleri üzerine İBB CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı da Gezi olaylarını savundu. Subaşı “Gezi’ye olay diyemezsiniz Gezi direnişi diyeceksiniz” diyerek Gezi’yi savunurken Tayfun Kahraman için de “Gezi’de gösterdiği başarıyı, İstanbul’da da gösterecek” ifadelerini kullandı.Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi