Sufi Türbesine Saldırı: 100'e Yakın Ölü

Pakistan'ın güneyinde yer alan ve birçok saldırıya maruz kalan sufi türbesine daeş terör örgütü tarafından intihar saldırısı düzenlendi 100'e yakın kişi öldü.

Sufi Türbesine Saldırı: 100'e Yakın Ölü
Sufi Türbesine Saldırı: 100'e Yakın Ölü Muharrem USLU

Pakistan'da Sufi türbesine  DAEŞ saldırdı 100'e Yakın Ölü

 

Güney Pakistan'da bulunan ibadet yeri Sufi türbesine düzenlenen intihar saldırısında en az 72 kişinin hayatını kaybettiği çok sayıda kişinin de saldırıdan yaralı kurtulduğu haberi geldi. Saldırıyı DAEŞ terör örgütünün üstlendiği gelen haberler arasında.

 

Pakistan'ın güneyinde yer alan Sindh eyaletinin Şehvan kentinde meydana gelen saldırıda ölü sayısı 72'ye ulaştı, 150'den fazla kişi de yaralı kurtuldu. Yetkililer saldırıyı intihar eylemcisi tarafından yapıldığını doğruladı.

Saldırıda DAEŞ Parmağı


Pakistan medyasında yer alan haberlere göre, bir DAEŞ komutanı hem telefonla hem de yazılı olarak saldırıyı DAEŞ'in üstlendiğini duyurdu. Pakistan'ın en çok satan gazetelerinden Dawn'ın haberine göre, saldırının meydana geldiği sırada türbede çok sayıda kişi bulunuyordu. 
Sufi türbeleri Pakistan'da sık sık saldırılara hedef oluyor.  En Son olarak kasım ayında Pakistan'ın Belucistan eyaletinde meydana gelen saldırıda en az 52 kişi hayatını kaybetmişti. Şimdi daha büyük bir saldırı düzenlenen türbeden 100'e yakın kişi öldü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...