Kritik Görüşmeye Dair Açıklama

Adana İncirlik üssünde bugün Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve ABD'li mevkidaşı Dunford bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin içeriğine dair TSK açıklamada bulundu.

Kritik Görüşmeye Dair Açıklama
Kritik Görüşmeye Dair Açıklama Muharrem USLU

Akar-Dunford görüşmesi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, İncirlik'teki 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı'nda heyetler arası bir dizi görüşmede bulundu.

Ortadoğu'da yaşanan olaylar ve Fırat Kalkanı harekatının devam ettiği sıralarda Türkiye ve AD arasındaki diplomasi trafiği devam ediyor. İki ülke arasında bu kez de askeri komutanlar bir araya geldi. Adana İncirlik üssünde Genelkurmay seviyesinde yapılan görüşmelerde El-Bab başta olmak üzere kritik bölgeler ve PKK, DAEŞ, PYD gibi terör örgütleride masaya yatırıldı.

TSK'nın Yaptığı Açıklama

Açıklamaya göre, Orgeneral Akar El Bab'da büyük ölçüde kontrolün sağlandığını ve arama-tarama faaliyetlerine geçildiğini ifade etti.

Hulusi Akar, Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğünün korunması ve terörizmle mücadele kapsamında DAEŞ başta olmak üzere her türlü terör örgütüyle etkin bir mücadele yürütülmesi gerektiğini de aktardı.

Koalisyon güçlerinin bu kapsamdaki desteğinin artarak sürmesinin öneminin de görüşmede vurgulanan konular arasında olduğu ifade edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...