Bebeklere ve Çocuklara Oyun Oynamayı Sevdirme

Bebekler, farklı desen ve dokulara sahip duyusal toplardan yararlanır. Bu toplar bebeğinizin dikkatini daha uzun süre tutacak ve hareket etmelerini teşvik edecektir.

Bebeklere ve Çocuklara Oyun Oynamayı Sevdirme
Bebeklere ve Çocuklara Oyun Oynamayı Sevdirme Yeni Kalem

Bebekler, farklı desen ve dokulara sahip duyusal toplardan yararlanır. Bu toplar bebeğinizin dikkatini daha uzun süre tutacak ve hareket etmelerini teşvik edecektir. Başka bir seçenek ise çocuğunuza desenli toplar, kinetik kum seti veya dokunsal diskler gibi küçük dokunsal oyuncakları vermektir. Dokunsal diskler, çocuğunuzun dokunabileceği, toplayabileceği ve kendi kendine hareket edebileceği farklı dokulara sahip beş veya on disk setiyle gelir.

Tüneller ve Çadırlar

Çocuğunuza bir tünel oluşturmak için farklı malzemelerden yararlanabilirsiniz. Çocuklar için yapılmış naylon tünelleri yerel oyuncak mağazalarında veya çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Ayrıca, çocuğunuzun tünel oluşturmak için hareket ettirebileceği pedallı araba, köpük veya naylon kutular satın alabilirsiniz. Tüneller ve çadırlar, özellikle çocuğunuzda olumlu gelişmeyi teşvik etmek için kapalı bir alan arıyorsanız, koordinasyon ve denge kurmak için mükemmeldir.

En Sevdikleri Oyuncağı Tünelin Diğer Ucuna Yem Olarak Yerleştirin

Bir bisiklet veya tahta bir at düşünün. Küçük çocuklar için üretilmiş küçük plastik bir üç tekerlekli bisiklet veya tahta sallanan at, brüt motor becerilerini geliştirmek için mükemmeldir. Pedallı bir üç tekerlekli itilebilir bisiklet arayın, çünkü bu, çocuğunuzu üç tekerlekli bisiklet üzerinde kendini ileri geri itmek için bacaklarını kullanmaya zorlar. Bu tür oyuncaklar çocuğunuzun koordinasyon becerilerini ve kilo dengesini koruma becerilerini geliştirmesine yardımcı olur.

Bisiklete binmek veya tahtadan bir ata binmek, çocuğunuzu gerçek bir bisiklet veya gerçek bir ata binmek için hazırlayabilir. Çocuğunuzun üzerinde oynamasına izin vermeden önce bisikletin veya atın sağlam olduğundan emin olun. Bu oyuncaklar iki yaş ve üstü çocuklar veya kendi başlarına yürümeye başlayan çocuklar için en iyisidir. Eğer çocuğunuz hala dolu eğitici lazımlık kullanıyorsa, bu oyuncakları biraz daha ileriki bir zamanda kullanması daha iyi olabilir.

https://www.stiloyuncak.com/kategori/pedalli-araba-modelleri#labels=50-2

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi