Adana Büyükşehir Belediye Başkanına 5 Yıl Hapis Cezası Verildi

Adana Büyükşehir Belediye Başkan'ı MHP'li Hüseyin Sözlü'ye "ihaleye fesat karıştırmak ve rüşvet almak" suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanına 5 Yıl Hapis Cezası Verildi
Adana Büyükşehir Belediye Başkanına 5 Yıl Hapis Cezası Verildi Muharrem USLU

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye 5 yıl hapis cezası verildi. Adının ihaleye fesat karıştırmak ve rüşvet almak davalarına karışması üzerine görülen davada 5 yıl hapis cezası verildi.

Milliyetçi Hareket Parti Üyesi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde "ihaleye fesat karıştırmak ve rüşvet almak" iddialarından tutuksuz olarak yargılanıyordu. Davanın bugün yapılan görüşmesinde nöbetçi mahkeme Hüseyin Sözlü dahil 14 kişiye 5'er yıl hapis cezası verdi.

"Sokak ve Parke Taşı İhaleleri"

Başkan Hüseyin Sözlü Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı ihaleler başını ağrıttı. Sokaklara döşenecek olan parke taşı işlerin henüz tamamlanmamasına rağmen tüm ödemelerin yapılması dikkat çekti. Eksik işlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığına geçince ASKİ kanalı ile kalan işlerin yaptırılmaya çalışılması ağır sonuçlar doğurdu.

Devlet 3 Milyon Zarara Uğratılmış

Görülen davada bilirkişi heyetinin sunduğu rapora göre  yaklaşık 3 milyon liralık kamu zararının oluştuğu belirtildi.

"Edimin ifasına fesat karıştırmak ve rüşvet almak"

Daha önce yurtdışı yasağı konulan Sözlü tutuksuz yargılanıyordu. Davanın son duruşmasında "edimin ifasına fesat karıştırmak ve rüşvet almak" suçlamasından 19 yıla kadar hapis cezası istenilen Sözlü'ye hakim 5 yıl hapis cezası verdi. Sözlü hakkında rüşvet aldığı iddialarından da berat etti. Yargıtayın onaylaması halinde Başkan Sözlü cezasını çekecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor