Meslek Sertifikaları

Ticaret Bakanlığı tarafından inşaat, emlak, motorlu taşıtlar, ulaştırma ve iş yönetimi gibi sektörlerde profesyonel bir iş ortamı oluşturmak için mesleki yeterlilik belgesi alınmasını gereken bir yasa çıkarılmıştır.

Meslek Sertifikaları
Meslek Sertifikaları Yeni Kalem

Ticaret Bakanlığı tarafından inşaat, emlak, motorlu taşıtlar, ulaştırma ve iş yönetimi gibi sektörlerde profesyonel bir iş ortamı oluşturmak için mesleki yeterlilik belgesi alınmasını gereken bir yasa çıkarılmıştır. Çalıştığınız sektörde işe alacağınız kişilerin mesleki açıdan yeterli olup olmadıklarını öğrenebilmek ilgili kurumlar tarafından verilen mesleki yeterlilik belgesi sahibi olması gereklidir.

Bakanlık onaylı olarak eğitimler veren ve eğitimler sonucunda sınavlar düzenleyerek sizlere mesleki yeterlilik belgesi veren kurslar için belirli harçlar ve kurs ücretleri ödemeniz gerekiyor. Bakanlık tarafından bu konuda da kolaylık sağlanmış ve eğitim kurumlarına harç ve kurs ücretleri teşvikler verilmiştir. Farklı sektörlerde profesyonel çalışma ortamları oluşturmak ve çalışma verimliliğini artırmak için mesleki yeterlilik belgesi alınması yasa ile zorunlu hale getirilmiştir.

Emlak Danışmanlığı

Ticaret Bakanlığı her önüne gelenin emlakçılık yapmasını önlemek ve emlak sektörünün gelişmesine katkı sağlamak için emlakçılık yapmak isteyenlerin emlak danışmanı mesleki yeterlilik belgesi almasını yasa kapsamında zorunlu kılmıştır. Emlak satış ve pazarlama işlemlerinin profesyonel ve yetkin bir şekilde devam ettirilmesi için alınması gereken yeterlilik belgeleri için özel eğitim kurumları yetkilendirilmiştir.

Mesleki yeterlilik eğitimleri ölçme ve değerlendirme sistemine göre tasarlanmıştır. Önce mesleki anlamda yetkinliğinizin ölçüldüğü eğitimlerde daha sonra eksik taraflarınız tespit ediliyor ve eğitim almaya başlıyorsunuz. Profesyonel ev alanında uzman olan hocalar eşliğinde aldığınız eğitimler sonucunda sınava tabi tutuluyor ve sınav puanına göre belgenizi alabiliyorsunuz.

https://www.scbelgelendirme.com.tr/emlak-danismani-mesleki-yeterlilik-belgesi/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi