Hulusi Akar Paşa'dan El-Bab Açıklaması

Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar El-Bab'ta yapılan operasyonlar hakkında açıklamalarda bulundu. Hulusi Akar; El Bab harekatında planlanan hedeflere ulaşıldığını belirtti.

Hulusi Akar Paşa'dan El-Bab Açıklaması
Hulusi Akar Paşa'dan El-Bab Açıklaması Muharrem USLU

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar Fırat Kalkanı Harekatında yapılan El-Bab operasyonlarını değerlendirdi. Akar; El Bab harekatında planlanan hedeflere ulaşıldığını yerel halkın eve dönüşü için destek verileceğini ifade etti.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Paşa'nın açıklamaları;

"El-Bab'ın kontrol altına alınmasıyla birlikte harekatın başında planlanan hedeflere ulaşılmıştır. Müteakip süreçte hayatın hızla normalleştirilmesi ve yerel halkın güven içerisinde evlerine dönüşleri için her türlü destek sağlanacaktır. Bu harekatın başarıyla yürütülmesinde en büyük pay, gözlerini kırpmadan hayatlarını feda eden aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize; kara, deniz ve hava kuvvetlerine mensup siz değerli silah arkadaşlarıma aittir. Sizlerin 'en büyük takdir güvenilmek, en büyük başarı bu güvene layık olmaktır.' düsturunu daima canlı tutan yiğitlikleriniz, asil milletimizin güvenini hiçbir zaman boşa çıkarmamıştır. Ayrıca, bu harekatın başarılı bir şekilde sonuçlanmasında ÖSO'nun kahramanlık ve katkıları büyüktür. Bu vesileyle başta ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, harekatta hayatını kaybeden aziz şehitlerimize, vatanlarının kurtarılmasında DEAŞ terör örgütü başta olmak üzere, terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele ederken şehit olan ÖSO mensuplarına Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2019 muharrem orucu ne zaman başlıyor kaç gün tutulur?
2019 muharrem orucu ne zaman başlıyor kaç gün tutulur?
Mansur Yavaş belediye ihalesini canlı yayınla halka açtı
Mansur Yavaş belediye ihalesini canlı yayınla halka açtı