TSK'dan "Karargah Rahatsız Açıklaması"

Hürriyet gazetesinin atmış olduğu karargah rahatsız haberine TSK'dan yanıt geldi. Yapılan açıklamada söz konusu haber ile ilgili yalanlayıcı ve iftira olduğuna değinildi. İşte o açıklama.

TSK'dan
TSK'dan Muharrem USLU

Hürriyet Gazetesinin Sürmanşetinde "Karargah Rahatsız" Haberine  Tepkiler Büyüyor

TSK'nın son zamanlarda yurt içinde ve yurt dışında yapmış olduğu operasyonların başarısını tartışmaya gerek yok. işte bu ortamda TSK'ya yapılan eleştirilerin dozunun iyi ayarlanasına dikkat çeken açıklamalarda bulanan Genelkurmay Başkanı Org.Hulusi Akar'ın sözlerini çarpıtıcı bir haber yapan Hürriyet'e ilk tepkilerden birisini de yine TSK verdi. Söz konusu konuya ilişkin açıklama yapan TSK haberin asılsız ve iftira dolu olduğunu söyledi.

İşte TSK'nın yapmış olduğu o açıklama;

“Son zamanlarda, sürekli olarak Genelkurmay Başkanı'nın şahsı üzerinden yapılan mesnetsiz ve maksatlı eleştirilerle, Türk Silahlı Kuvvetleri yıpratılmaya, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için yapılan mücadelenin gölgelenmeye çalışıldığını üzüntüyle müşahede etmekteyiz. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve Genelkurmay Başkanı'nın şahsına yönelik eleştiri kisvesi altında iftiraya varan iddialar ile ilgili bir basın mensubuna bilgilendirmede bulunulmuş ve bu hususlar 25 Şubat 2017 tarihinde yayımlanmıştır. Yapılan değerlendirmenin içeriği, dikkat ve hassasiyetle düzenlenmiş, “Karargâh Rahatsız, Karargâh'ta Rahatsızlık, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Rahatsızlık v.b. gibi ibareler söz konusu dahi olmamıştır. Sorulan sorulara özetle, “Türk Silahlı Kuvvetleri'nin iç politika malzemesi haline getirilmemesi, şahsi işlerden uzak tutulması gerektiği ifade edilmiştir. Kararlılık ve azimle terörle mücadele edildiği, Fırat Kalkanı Harekâtı'nın başarıyla tamamlandığı bir dönemde bu tür iddia ve iftiralarla gündemi bulandırma çabalarını esefle karşılıyoruz. Bu açıklamayı Türk Silahlı Kuvvetleri ile devlet ve hükümet arasında bir sorun varmış gibi yansıtmak, olayı saptırmaktır. Cevap verilen eleştirilerin muhatapları bellidir.
Türk Silahlı Kuvvetleri, devletinin ve milletinin emrinde olarak, her zaman olduğu gibi sarsılmaz bir inanç, kahramanlık ve fedakârlıkla şehit kanlarıyla sulanmış bayraklaşan vatan topraklarının güvenliğini sağlamak amacıyla, faaliyetlerine azim ve kararlılıkla devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor