Atatürk'e Şarhos Dedi Partiden Kovuldu

Ak Parti Meclis üyesi Türkiye Cumhuriyet'i kurucularına hakaret içeren paylaşımı yüzünden partiden ihraç edildi.

Atatürk'e Şarhos Dedi Partiden Kovuldu
Atatürk'e Şarhos Dedi Partiden Kovuldu Muharrem USLU

 '94 Yıllık Sarhoşların Kurduğu Rüyalar Bitti. Tabiki evet' 

Malatya Akçadağ İlçesi AK Parti Meclis Üyesi Cumali Doğan, sosyal paylaşım sitesinde yaptığı "94 yıllık sarhoşların kurduğu rüyalar bitti" paylaşımı büyük tepkiler çekmişti. Gelen tepkiler üzerine parti meclisinde yapılan inceleme ile söz konusu üyenin parti ile olan ilişiği kesildi.

AK Parti Malatya İl Meclisi söz konusu olay hakkında bugün acil toplandı. Yapılan toplantının  ardından olay hakkında nihai karar verildi. Parti üyesi Cumali Doğan hakkında ihraç kararı alındı. Başkanı Hakan Kahtalı, gerçekleştirilen olağanüstü toplantının ardından Doğan'ın partiden ihraç edildiğini açıkladı.

İl Başkanı Kahtalı;  "İl yönetim kurulumuzda söz konusu paylaşımın tüzüğümüzün 117'nci maddesinin 1 ve 2'ncı fıkralarında sayılan hükümleri ihlal ettiği anlaşılmıştır. Partimizin temel değerlerine aykırı olarak, ilgili kişinin parti tüzüğünün 119'uncu maddesi gereğince tedbirli olarak disiplin kuruluna sevki ile parti ile ilişkisinin kesilmesine oy birliği ile karar verilmiştir" dedi.

Cumali Doğan yaptığı savunmasında "Atatürk ve İnönü'yü hedef alarak paylaşımı yapmadığını sadece başka birinin yaptığı paylaşımı paylaştığını söylemişti".

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...