betgram betgram

Yeni bir ordu kurup tarihi gelişmeyi duyurdular! Türkiye'ye de mesaj

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanları Suriye Milli Ordusu'nun kurulduğunu açıkladı. Böylelikle ÖSO güçleri tek çatı altında toplanmış oldu.

Yeni bir ordu kurup tarihi gelişmeyi duyurdular! Türkiye'ye de mesaj
Yeni bir ordu kurup tarihi gelişmeyi duyurdular! Türkiye'ye de mesaj cihan


Özgür Suriye Ordusunu (ÖSO) oluşturan komutanlar Şanlıurfa'da toplandı.Tüm ÖSO komutanları, Suriye Milli Ordusu (Ceyşül Vatani) adı altında birleştiklerini duyurdu. Açıklama, Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Abdurrahman Mustafa tarafından yapıldı.

 

Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Abdurrahman Mustafa...

Abdurrahman Mustafa, şunları kaydetti: "Milli Ordu (MO) ve Ulusal Kurtuluş Cephesindeki teşkilat, sektör ve birim komutanlarının kararlı faaliyetlerinin ardından bugün Milli Ordu ve Ulusal Kurtuluş Cephesi'nin, Suriye Geçici Hükümeti'ne bağlı Savunma Bakanlığı altında tek bir düzenli askeri ordunun çatısı altında birleştiğini deklare ediyoruz. Oluşturduğumuz bu ordu, Suriye'de özgürleştirme savaşları ile topraklarımızı her türlü zulüm, mezhepçilik ve diktatörlükten kurtarmaya yönelik çabalarına devam edecektir. En önemli ilkelerimiz ülkenin tamamını özgürleştirmek, toprak bütünlüğüne ve selametine sahip çıkmaktır. İdlip, Hama, Hama ili kırsalı ve sahil bölgeleri başta olmak üzere vatan topraklarını savunmak ve işgal edilmiş her karış vatan toprağını esas sahipleri olan Suriye halkına geri vermek için ne gerekiyorsa yapacağız."

 

TEK ÇATI ALTINDA TOPLANDILAR

Böylelikle, dağınık halde bulunan bütün silahlı muhalif unsurlar tek çattı altında toplanmış oldu.

TÜRKİYE'YE MESAJ

Abdurrahman Mustafa, konuşmasında Fırat'ın doğusuna da değinerek, bu bölgedeki insanların katliamlara maruz kaldığını söyledi.

Fırat'ın doğusunda yaşanan zulmü ortadan kaldırmak istediklerini vurgulayan Abdurrahman Mustafa, "Herkesin bildiği üzere Fırat'ın doğusundaki halkımızın katliamlara maruz kalmış, köyleri ve beldeleri yıkılıp yakılarak göç ettirilmiştir. Bize düşen bu zulmü ortadan kaldırmak ve Türkiye'nin terörle mücadelesine destek vermektir" dedi. 

Düzenlenen basın toplantısından bir kare...

"TÜM TEHDİTLERE KARŞI MÜCADELE EDECEĞİZ"

Suriye Geçici Hükümeti Savunma Bakanı ve Genel Kurmay Başkanı Selim İdris ise Suriye'nin güvenliğini tehdit eden bütün unsurlara karşı mücadele edeceklerini belirterek, "Bunda başta PYD/PKK terör örgütü olmak üzere bütün terör örgütleriyle mücadele edeceğiz. Bu ordumuzun ana hedefi, tüm tehditlere karşı mücadele etmektir" değerlendirmesinde bulundu.

Selim İdris, bundan sonra Suriye'deki grupların isimleriyle zikredilmeyeceğini aktararak, nizami ordu kriterlerinin uygulanacağını söyledi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi