Merkel Toplantıyı Neden İptal Ettiklerini Açıkladı

Almanya Başbakanı Angele Merkel Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'da yapacağı toplantıyı neden iptal ettiklerini açıkladı. İşte o açıklama.

Merkel Toplantıyı Neden İptal Ettiklerini Açıkladı
Merkel Toplantıyı Neden İptal Ettiklerini Açıkladı Muharrem USLU

Angele Merkel "toplantıyı neden iptal ettiklerini açıkladı

 

Almanya Başbakanı Angela Merkel Adalet Bakan'ı Bekir Bozdağ'ın toplantısını neden iptal ettiklerini anlattı. Merkel, "Almanya'da yapılacak etkinliklerin kararını yerel yönetimler verir dedi" dedi.

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın dün Almanya'da yapacağı bir konuşmaya izin verilmemişti. Ankara'nın bu kısıtlamaya yönelik gösterdiği tepkiler üzerine en üst düzeyden açıklama geldi. Bizzat Başbakan Merkel'in yaptığı açıklamada  "halka yönelik toplantılar hakkındaki kararların yerel yönetimler tarafından alındığı" belirtildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya'da toplantı engeline yönelik "toplantıların engellenmesi hem Almanya hem Batının ne kadar çifte standart içinde olduğunun göstergesidir... bu Alman derin devletinin sistematik uygulaması haline geldi" demişti.

Konuşma Yapılacak Salon İçin Bomba İhbarı Yapılmıştı

Almanya'nın Gaggenau kentinde yapılacak olan konuşmanın iptal nedenleri arasında bomba ihbarı ile de ilişkisinin olduğu söylendi. Binanın boşaltıldı ve  kentin belediye başkanı konuşma izninin iptali ile bomba ihbarı arasında bağlantı olduğu ihtimalinin yok sayılmadığını belirtti. Bakan Bozdağ'ın gerçekleştirmesi planlanan konuşma, park yeri ve girişlerin yeterli olmadığı öne sürülerek Alman yetkililerce iptal edilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...