Sandviç Panel Kullanmak İçin Sebepler

Bağlantı noktalarından beklenen, hava sızdırmazlığı, ısı yalıtımı ve kolay montaj imkanıdır. Kolay montaj için gereken, çelik konstrüksiyon elemanlarının birbirine tam olarak oturmasıdır.

Sandviç Panel Kullanmak İçin Sebepler
Sandviç Panel Kullanmak İçin Sebepler Yeni Kalem

Bağlantı noktalarından beklenen, hava sızdırmazlığı, ısı yalıtımı ve kolay montaj imkanıdır. Kolay montaj için gereken, çelik konstrüksiyon elemanlarının birbirine tam olarak oturmasıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda panellerin en nitelikli pencerelere göre 100 kat daha iyi hava sızdırmazlık özelliğine sahip olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca, duvarda kullanılan paneller gizli vida olarak imal edilir ve bu nedenle, herhangi bir görünür vida olmadan estetik görünüm sağlanır.

Sandviç Panelin Öne Çıkan Özellikleri

Dikkatli bir planlama ile bina içindeki faaliyetleri etkilemeden büyük genişleme ve yenilemeler yapılabilir. Yapının yapısına göre boyuna ve yanal sandviç panel eklemelerin performansını sağlar. Ayrıca, paneller sökülüp tekrar monte edilebildiğinden, ekonomi ve uygulama açısından pratik avantajlar sunar. Sandviç paneller hızla maliyetlerini düşürür.

Montaj sırasında sunulan ekonomik avantajlara ek olarak, paneller, ısı yalıtımı sayesinde, diğer inşaat malzemelerine göre enerji tasarrufu ile karşılaştırıldığında daha belirli amortisman avantajlarına sahiptir. Malzemelerin ısıl iletkenlik değerleri incelenerek, ısıl yalıtımdan elde edilen tasarruflar kolaylıkla karşılaştırılabilir. Poliüretan dolgulu sandviç paneller, diğer tüm benzer ısı yalıtım malzemelerinden daha düşük termal iletim katsayısına sahiptir ve bu nedenle, yüksek yalıtım değerlerine ve enerji kazanmasına neden olur.

Böylece, kaynaklar korunur. Panellerde güneş ışıklarının bulunması sayesinde elektrik üretimi bile mümkün olabilir. Sandviç paneller hafif olduğu ve yapının taşıyıcı sistemine daha az yük taşıdığı için nakliye süresine ve maliyetlerine ek olarak, temel inşaat maliyetlerini de düşürür ve olumlu bir etkiye sahiptir.

Ayrıca, uzun süreli kullanım olanaklarının yanı sıra trapez düşük maliyetli bakımlara sahiptirler. Panellerdeki modern kaplamalar, sandviç panellerin sürdürülebilirliğini sağlar çünkü yüksek korozyon ve ultraviyole ışınlarına karşı koruma sağlar.

http://www.uzunogluyapi.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Bolu Dağı’nda kar yağışı etkili oluyor!
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi
Hortum çatıları uçurdu, asırlık ağaçları da kırdı...Başkan olay yerini inceledi