Erciyes'te Tarihi Organizasyon: Fis Snowboard Dünya Kupası

Kayseri Erciyes Dağında Cumartesi Günü tarihi bir organizasyon gerçekleşecek. Fıs Snowboard Dünya kupası finali Erciyes'te gerçekleşecek.

Erciyes'te Tarihi Organizasyon: Fis Snowboard Dünya Kupası
Erciyes'te Tarihi Organizasyon: Fis Snowboard Dünya Kupası Muharrem USLU

Fıs Snowboard Dünya Kupası Finali Erciyes'te

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Snowboard Dünya Kupa finali yarın Erciyes Dağında yapılacak.Erciyes Kayak Merkezi'nde yarın yapılacak FIS Snowboard Dünya Kupası final etabı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Erciyes'in Dünya Kupası'na ikinci kez ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, bunu sürekli hale getirmenin bizler için öncelikli amaç olduğunu vurguladı.

 Yarar, "Türkiye'de de bir etabın yapılmasını istedik. Kayak merkezlerini incelediğimizde bunu yapabilecek kapasitede ve yapma arzusunda olan en etkin şehir Kayseri oldu. Erciyes'teki yatırım, Türkiye'de en başından beri planlı olarak yapılmış tek yatırımdır. Böyle bir yatırımı desteklemek bizim için görevdir. Bu şampiyona, Erciyes ve ülkemizin tanıtımı için çok önemli. Organizasyondaki gayretleri nedeniyle Büyükşehir Belediyemize ve Erciyes A.Ş.'ye teşekkür ediyorum. Buraya uluslararası düzeyde sporcular geldi. Onları burada en üst düzeyde ağırlamamız gerekir. Önümüzdeki yıllarda böyle büyük organizasyonları almamız ve devamlılığı sağlamamız için bunlar şart." dedi.

Başkan Mustafa Çelik "200 milyon avro harcadık"

 Başkanı Mustafa Çelik, "Projenin masa başı çalışmalarının başladığı 2005'ten itibaren yol genişletme çalışmaları, temiz ve kirli su kanalizasyonu, doğalgaz, çevre düzenleme, sosyal alanların inşası, mekanik tesisler, pistler, suni karlama sistemleri gibi birçok kalemde yapılan yatırımlara yaklaşık 200 milyon avro harcadık. Gelecek yıllarda 200 kilometreye ulaşacak farklı zorluk derecelerindeki kayak pistleri ve Türkiye'nin en gelişmiş suni kar üretme sistemleriyle çok iyi bir kayak merkezi ortaya çıkardıklarını belirten Çelik, "Büyük fedakarlıkla, belediye bütçesiyle adeta bir devlet yatırımını hayata geçirdik. Yatırım rakamı, yaz turizmi yatırımları ve özel sektörün konaklama tesisi yatırımlarıyla 400 milyon avroya ulaşacak." ifadelerini kullandı.

19 ülkeden 103 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilecek organizasyonda Büyükşehir Belediyesinin de sürprizleri var. 5 Mart Pazar günü de saat 14.30'da organizasyonun ana sponsoru olan İstikbal tarafından Ziynet Sali konseri düzenlenecek.

Saat 10.00'da eleme yarışlarıyla başlayacak organizasyona, saat 14.30'dan itibaren yapılacak final yarışları ile son bulacak.

Cıngı, 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor