Diyarbakır'da 18 Köye Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi

Açılım sürecinin rafa kaldırılmasının ardından meskul mahallelerde yapılan terör operasyonları devam ediyor. Diyarbakır valiliğinden yapılan açıklamada terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonlar nedeniyle Lice ilçesine bağlı 18 köyde sokağa çıkma yasağı getirildi.

Diyarbakır'da 18 Köye Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi
Diyarbakır'da 18 Köye Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi Muharrem USLU

Diyarbakır Lice'de 18 köyde sokağa çıkma yasağı

 

Terör örütü mensuplarına yönelik yapılan operasyonlar kapsamında Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı 18 köyde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Lice ve Hazro'da 12 köyde ilan edilen yasak ise sona erdi.

 

Valilik resmi sitesinden yapılan açıklama;

Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde (Lice İlçesine bağlı olan;  Örtülü Köyü, Tuzlaköy Köyü, Hedik Köyü, Kıralan Köyü, Yamaçlı Köyü, Dernek Köyü, Saydamlı Köyü, Bayırlı Köyü, Yalımlı Köyü, Akçabudak Köyü, Kılıçlı Köyü, Ulucak Köyü, Yorulmaz Köyü, Baharlar Köyü, Yaprakköy Köyü, Yünlüce Köyü, Güldiken Köyü ve Üçdamlar Köyü sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla05 Mart 2017 günü saat 07.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor