YÖK'ten "Bylock'çu Akademisyen" Açıklaması

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı son günlerde haberlerde geçen bylock kullanıcı 910 akademisyene ait herhangi bir belge ya da resmi yazının kendilerine ulaşmadığını açıkladı.

YÖK'ten
YÖK'ten Muharrem USLU

YÖK: Herhangi Bir Belge Elimize Geçmedi

Son günlerde haberlerde iddia edilen Bylock kullanıcısı 910 akademisyene ilişkin çeşitli yazılar ve haberler televizyonlarda yayımlanmıştı. Yapılan bu haberler üzerine kayıtsız kalamayan Yüksek Öğretim Kurumu müdürlüğünden bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada herhangi bir kurum tarafından Yükseköğretim Kuruluna iletilen bir bilgi, belge veya liste bulunmadığını bildirdi.

YÖK'ten yapılan açıklamada, "İki gündür bazı medya organlarında 910 Bylock kullanıcısı akademisyen listesinin YÖK'e iletildiği haberleri yer almaktadır. Haberlerde iddia edildiği üzere Bylock kullanıcısı 910 akademisyene ilişkin herhangi bir kurum tarafından Yükseköğretim Kuruluna iletilen bir bilgi, belge veya liste bulunmamaktadır. Yükseköğretim Kurulu ve üniversitelerimiz, başta FETÖ/PDY terör şebekesi olmak üzere her türlü bölücü ve yıkıcı terör örgütlerinin yükseköğretim kurumlarında yapılanmasına karşı, dün olduğu gibi bugün de mücadele etmeyi sürdürmektedir"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor