Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi programı kapsamında verilen kredi ile kaz yetiştiriciliğine başlayan Esra Özdin büyük bir başarıya adım attı. İşte sırrı..

Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı
Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı Muharrem USLU

Kırklareli'nin Beypınar Köyü'nde yaşayan bir kadın girişimci, hayal ettiği kaz yetiştirme tesisini Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi programı kapsamında gerçekleştirdi. Devlet desteği ile 30 bin lira kredi alarak kurduğu kaz yetiştirme çiftliğinde işler yolunda. Siparişlere yetişemeyen Esra Özdin'in hayatı tüm kadınlara örnek oluyor.

Esra Özdin'in Hayat Hikayesi

17 Ağustos depreminden sonra Kırklareli'nin Beypınar köyüne taşınan Özdin ailesi burada kendilerine yeni bir hayat kurdu.  Aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla uzun süredir kaz yetiştirmeyi düşünen ancak yeteri kadar sermaye bulamayan Esra Özdin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi programı kapsamında hayallerini projeye döktü ve 30 bin lira devlet destekli kredi almaya hak kazandı. 

"Kazı Kazan" Projesi

Özdin'in 'Kazı Kazan' projesi 2015 yılında Türkiye'de birinci olarak seçildi. Özdin, yılda yetiştirdiği 350 kaz ile hem aile bütçesine hem de köyünün ekonomisine katkı sağlıyor.

Tüm Kadınlar İçin Örnek Birisi

Yaptığı başarıların farkında olan Özdil; "Bu proje ile köyümüzün kaderi değişti. Sadece kadın olarak sadece eş, anne olarak değil bizim de kültürel, sosyal, ekonomik alanda bir yerimizin olduğunu kanıtlamak istiyorum. Köyde yaşayan kadınların beni örnek almalarını istiyorum. Köy hayatı çok da zor değil. Beni izleyen gören herkes görecek ki başarılı işlere imza atacağım." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...