betgram betgram

Ankara Antlaşması Vizesi Başvuru Süreci

İngiltere’de yaşamak için alabileceğiniz avantajlı vize türlerinden biri olan Ankara Antlaşması vizesi için Türkiye dahil dünyanın herhangi bir ülkesinde yer alan İngiliz Konsolosluğuna başvuru yapabiliyorsunuz.

Ankara Antlaşması Vizesi Başvuru Süreci
Ankara Antlaşması Vizesi Başvuru Süreci Yeni Kalem

İngiltere’de yaşamak için alabileceğiniz avantajlı vize türlerinden biri olan Ankara Antlaşması vizesi için Türkiye dahil dünyanın herhangi bir ülkesinde yer alan İngiliz Konsolosluğuna başvuru yapabiliyorsunuz. Başvuru süreci oldukça kolay olan bu vize türünde danışmanlık hizmeti almanız sizin için faydalı olacaktır. Kendiniz için yapacağınız vize başvurusu dışında yanınızda götüreceğiniz kişiler içinde vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Aile bireyleri ve bakmakla yükümlü olduğunuz her birey için ayrı ayrı başvuru yapmanız gerekiyor.

 Dil yeterliliği istemeyen ankara anlaşması vizesi için yapılan anlaşma revizyonuna göre artık 1 yıl içinde 180 günden fazla İngiltere dışında kalamıyorsunuz. 180 günü aştığınızda vizeniz iptal ediliyor. Ayrıca eskiden olmayan ve sonradan getirilen sosyal yaşama adapte olma testleri ile İngiltere’ye adapte olma durumunuz ölçülüyor. Almış olduğunuz vize ile 5 yıl kadar İngiltere’de kalmayı başarırsanız oturum izni ve vatandaşlık lamaya hak kazanabiliyorsunuz.

Şahsi olarak yapacağınız ankara antlaşması vize başvurusunda diğer vize türleri gibi ücret ödemiyorsunuz. Eğer süresiz oturum izni almak istiyorsanız başvuru sırasında2389 paund ödemeniz gerekiyor. Bu ücret dışında herhangi bir şekilde ücret ödemesi yapmıyorsunuz. İş kurmak ve kendi işinizi yapmak için gideceğiniz İngiltere için vize aldığınızda iş kurmak gibi bir zorunluluğa sahip değilsiniz. Sadece kendi yaşamınızı idame ettirecek bri işte çalışmak ve bu durumu yıl sonunda belgelemeniz yeterli oluyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat