Asli (aday) öğretmenliğe geçiş sınavı giriş yerleri açıklandı mı?

19 Mart'ta yapılacak Asli öğretmenliğe Geçiş sınavı yerleri açıklandı mı? Adaylar nerde sınava girecek? Tüm sorularınızın cevabı yenikalem.com farkıyla.

Asli (aday) öğretmenliğe geçiş sınavı giriş yerleri açıklandı mı?
Asli (aday) öğretmenliğe geçiş sınavı giriş yerleri açıklandı mı? Muharrem USLU

19 Mart 2017 Asli (aday) öğretmenliğe geçiş sınavı

 19 Mart 2017 Pazar günü saat 14:00'te yapılacak olan Asli öğretmenliğe geçiş sınav yerlerini Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet site www.meb.gov.tr adresinden öğrenebileceksiniz. 

Öğretmen Atama ve yer değiştirme Yönetmeliği kapsamında aday öğretmenler için yapılacak sınav takvimi açıklandı. Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nce performans değerlendirmesi sonucunda başarılı olan aday öğretmenler, bir yıl fiilen çalışma şartını yerine getirmeleri halinde sınava girebilecek.

Sınava girmeye hak kazanan adayların aşağıdaki takbimi bilmelerinde fayda var;

-Sınava giriş belgesi internette Sınava giriş belgeleri sinavlar.meb.gov.tr/ ve http://www.meb.gov.tr/ adreslerinde yayımlanacak.

-Adayların geçmiş sınavlarda yapılan sınava giriş belgelerinin çıktısını kurum müdürlerine imzalatıp onaylatmaları bu sınavda istenmiyor.

-Sınav giriş belgesinde; adayın kimlik bilgileri ile sınava gireceği okul ve salon bilgileri yer alacak. 

Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sınav 19 Ekim 2017 Pazar günü saat 14.00’te başlayacak. Tek oturumda gerçekleşecek sınav, 120 dakika sürecek. Sınavda 4 seçenekli 100 çoktan seçmeli soru sorulacak. Sınavda yine bu yıl getirilen bir diğer yenilik ile 4 yanlış bir doğruyu götürecek. Soruların yüzde 20’si 657 ve 4483 sayılı kanunlardan, yüzde 30’u bakanlık teşkilatı, görevleri ve mevzuatından, yüzde 50’si de öğretmenlik uygulamalarından gelecek. Sınav sonuçları 5 Mayıs 2017 tarihinde Bakanlığın sinavlar.meb.gov.tr adresinde açıklanacak. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor