Hollanda Teamülleri Bozdu. Misliyle Karşılık Verilecek

Aile Bakanı Sayın Kaya'yı Ülkeye almayarak bir devlete yakışmayan hareketler yapan Hollanda yönetimine tepkiler çığ gibi büyüyor. Başbakan Binali Yıldırım bunun karşılığını misliyle ödeyecekler dedi.

Hollanda Teamülleri Bozdu. Misliyle Karşılık Verilecek
Hollanda Teamülleri Bozdu. Misliyle Karşılık Verilecek Muharrem USLU

Dün gece başlayan diplomasi krizi hala çözüme kavuşmuş degil. Aile Bakanı Sayın Kaya'nın Hollanda'da Konsolosluğu alınmaması üzerine başlayan olaylar hala büyük tepki topluyor. Her saniye yeni bir gelişmenin olduğu Ankara-Amsterdam hattında neler olacak haberimizde.

Hollanda'ya Tepkiler Dinmiyor

Hollanda'nın İstanbul ve Ankara Başkonsolosluğu önünde toplanan vatandaşlar, Hollanda'nın Türk bakanlara yönelik tutumunu protesto etti. Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde bulunan Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosluğu önüne ellerinde Türk bayrakları ile gelen vatandaşlar, Hollanda aleyhinde slogan attı.

 

Başbakan'ın Açıklamaları: "Hollanda Teamülleri Bozdu"

Hollanda'nın tutumu yüzünden başlayan olaylara siyaset dünyasından da tepkiler yağıyor. Başbakan Binali Yıldırım en sert tepkiyi gösterenler arasındaydı. İşte Başbakan'ın açıklamaları;

"Hollanda hükümeti bu süreçte en başından itibaren diplomatik team​üllere yakışmayan bir tutum izlemiş, ziyareti engellemek için her yola başvurmuştur. Hollanda makamlarının talebine uygun şekilde toplantının Rotterdam yerine Lahey Büyükelçiliğimiz konutunda yapılması tarafımızdan kabul edilmiş olmasına rağmen bu sefer de bir diplomatik misyonda toplantıya katılacakların listesini talep etmek gibi kabul edilemez isteklerini kabul etmeyince Hollanda makamları Sayın Dışişleri Bakanımıza verilen uçuş iznini bugün öğlen saatlerinde iptal etmişlerdir."
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor