İran Vatandaşlarını Uyardı: Türkiye'ye Gitmeyin...!

İran Meclis Başkanı Ali Lacirani tarafından yapılan açıklamada, Türkiye'nin kaygı verici eylemleri olduğu ve vatandaşlarının gerekmedikçe Türkiye'ye gitmemesi gerektiğini söyleyen Dışişleri bakanına destek geldi.

İran Vatandaşlarını Uyardı: Türkiye'ye Gitmeyin...!
İran Vatandaşlarını Uyardı: Türkiye'ye Gitmeyin...! Muharrem USLU

İran Vatandaşlarını Uyardı "Gerekmedikçe  Türkiye'ye Gitmeyin" 

Meclis Başkanı Ali Laricani yaptığı açıklamada "Türkiye'den kullandığı söylemlerde titiz olmasını bekliyoruz" açıklamasında bulundu ve vatandaşlarına, can ve mal güvenlikleri  gerekmedikçe 'Türkiye'ye gitmeyin' çağrısı yaptı.

Son günlerde Hollanda, Almanya gibi avrupa ülkeleri ile yaşadığımız sorunların bir başka benzerini de İran ile yaşamak üzereyiz. Ülkeler arasında karşılıklı olarak yapılan açıklardan rahatsızlığını dile getiren İran Meclis Başkan Lacirani, "Son zamanlarda Ankara'dan yapılan bazı açıklamalar komşuluk ilişkilerine yakışmıyor. Türkiye'den İran'la ilgili tutumu ve kullandığı söylemler konusunda titiz olmasını bekliyoruz. İran bu konuda soğukkanlı davranıyor" diye konuştu.

 Laricani, "Kendi halkımızın can güvenliği korumak ve dikkatli olmaları için uyarılar yapmak zorundayız" diye konuştu. Bu ülkedeki terör sorunlarının azalmasını ve şartların normale dönmesini umut ederiz" dedi.

Tahran Vatandaşlarının Can Güvenliği İçin Kaygılı

Türkiye'de artan terör olaylarının bir an önce azalması ve hayatın normale dönemesini temenni ettiklerini dile getiren İran yetkilileri vatandaşlarının can ve mal güvenliği için gereken tedbiri almalarını ve gerekmedikçe Türkiye'ye gitmemelerini dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor