Bakan Yılmaz'dan YGS Açıklaması

YGS Sınavına geç kaldığı için giremeyen adayların itirazı üzerine başlatılan incelemeleri değerlendiren Eğitim bakanı İsmet Yılmaz çarpıcı açıklamalarda bulundu. Detaylar yenikalem.com farkıyla...

Bakan Yılmaz'dan YGS Açıklaması
Bakan Yılmaz'dan YGS AçıklamasıMuharrem USLU

Bakan İsmet Yılmaz YGS'ye Dair Açıklamalarda Bulundu

YGS sınavına giremeyen öğrencilerin yapmış olduğu itirazlar üzerine değerlendirmelerde bulunan Bakan Yılmaz; Kamu Denetçiliği Kurumundan gelecek raporun çözüm için yeterli olacağını kanısında oldupunu bleirten açıklamalarda bulundu.

ÖSYM'nin yeni uygulaması pek çok öğrencinin sınava girememesine neden olmuştu. Yapılan itirazlar sonucunda inceleme başlatan Kamu Denetçiliği Kurumu henüz nihai kararını vermiş değil. Kurumdan gelecek raporun önemi o kadar büyükki herkes gözlerini Kamu Denetçiliği Kurumuna çevirmiş durumda. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz buügn yaptığı açıklamalarda Kamu Denetçiliği kurumundan gelecek raporun çözüm için yeterli oalcağını açıkladı.

Bakan Yılmaz, sınava giremeyen öğrencilerle ilgili olarak “Kamu Denetçiliği Kurumunun raporu henüz çıkmadı, inceleme yapacak. İnceme yaptıktan sonra Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından verilen raporların hükümlerin, diğer kamu kuruluşları tarafından uygulanması lazım. Dolayısıyla, bakalım bir raporunu versin. Raporunu verdikten sonrada yeniden bir değerlendirme yapılabilir." değerlendirmelerinde bulundu.

Yeni Bir Sınav İhtimali Var Mı?

Kamu denetçiliği kurumunun vereceği rapor doğrultusunda atılacak adımların çok önemli olduğunu vurgulayan Bakan Yılmaz "Onların vereceği karar bu konudaki sorunu herkesin kabul edebileceği bir noktada çözüme kavuşturacaktır. Önce rapora bakalım. Çünkü bir sınav yapıldı birde yeni bir sınav yap denildiğinde acaba önde arkada sıralama önemli biliyorsunuz. Kamu denetçiliği raporunu beklemek lazım" şeklinde konuştu.

ismet yılmaz ygs açıklmasıygs sınavına giremeyen adayların durumuygssınavgeç kalankamu denetçiliği kurumu
İnstagram Videoları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bedava bonus veren siteler - hiperbet giriş - Asyabahis
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!